Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
emma

Jak ukryć SB D2

Polecane posty

Witam zacznę może od przywitania się z wami :) , dodam jeszcze ze swoje forum prowadzę od niedawna , w zasadzie była to zachcianka od tak ale spodobało mi sie to i wiecznie szukam czegos nowego lub pojawiają się jakiś coraz to nowsze problemy.Siedzę na IPB 2.0.4 stwierdziłam że zacznę swoja przygode z forum od poczatku a z czasem przejde dalej na kolejne IPB.Dodam jeszcze ze sama nie stawiałam forum bo nie dała bym sobie z tym rady,zleciłam zrobienie i teraz ciesze sie swoim forum jednak niestety nie wszędzie znajdzie sie pomoc lub jakies dodatki na 2.0.

Mam prblem z SB mam zainstalowany D2 shoutbox i mam z nim nastepujący problem , jest on widoczny dla niezarejestrowanych użytkowników , a ja bym chciała go tak schować aby był widoczny tylko po rejestracji , jak mam sie do tego zabrać bo ja nie mam bladego pojęcia.pozdrawiam :)

Witaj.

W pierwszej kolejnosci radzilbym zrobic upgrade forum do nowszej wersji.

Stare jest dobre tylko wino,nie IPB ;)

Dawno mialem ta wersje forum,ale postaram sie pomoc....

Musisz wejsc w ACP ----> potem w opcje shoutboxa----->Group permissions i tam mozesz ustawic by goscie nie widzieli shoutboxa.....

Mozesz tam tez ustawic jakie grupy moga go widziec i pisac.

Jak sobie nie poradzisz to daj znac.

Witaj.

W pierwszej kolejnosci radzilbym zrobic upgrade forum do nowszej wersji.

Stare jest dobre tylko wino,nie IPB ;)

Dawno mialem ta wersje forum,ale postaram sie pomoc....

Musisz wejsc w ACP ----> potem w opcje shoutboxa----->Group permissions i tam mozesz ustawic by goscie nie widzieli shoutboxa.....

Mozesz tam tez ustawic jakie grupy moga go widziec i pisac.

Jak sobie nie poradzisz to daj znac.

wielkie dzieki udało się nie wiedziałam gdzie mam tego szukać , a przy okazji co zrobic aby po pisaniu np ó,ł,ś nie pokazywały mi sie jakieś kszaki a polskie znaki:).Co do tego że 2.0 to juz stara wersja to wiem ale nie umiałam sie zdecydowac na lepsza bo bałam sie że sobie nie poradze to po pierwsze a po drugie jest nas w obecnej chwili zaledwie 10 wiec dla tak małego grona miałam od razu się rzucać na głęboką wode , a ztym upgradem to ja sama sobie nie dam rady to czarna magia jak dla mnie :).

Witam,

serdecznie w naszych skromnych progach :)

Dokładnie tak jak pisze @Vader zobacz w acp w ustawieniach shoutboxa, jeśli nie znajdziesz tej opcji to zainstaluje sobie 2.0.4 i poradzimy na to, żeby ukryć przed gośćmi

sprawdź w tabelach d22shoutbox_mods i d22shoutbox_shouts jaką metodę porównywania napisów masz ustawioną i zmień na taką jaką ustawioną masz na forum

sprawdź w tabelach d22shoutbox_mods i d22shoutbox_shouts jaką metodę porównywania napisów masz ustawioną i zmień na taką jaką ustawioną masz na forum

ups z tym to za bardzo nie wiem jak mam sobie poradzic , bo najzwyczajniej nie wiem gdzie mam tego szukać :/ , no z tamtym sobie juz poradziłam i goście SB nie widzą :D

Jeśli chodzi o upgrade forum to nie ma problemu, jak będziesz miała forum w nowszej wersji to mogę Ci za darmo wykonać taki upgrade.

Jeśli chodzi o SB to jest z nim zawsze trochę problemów przy polskich znakach.

spróbuj tak wejdź do ACP -> Skins & Templates -> skin manager -> dany skin -> Edit Root Skin Template HTML

i teraz tak:

edytuj po kolei:

global_shouts i iframe_shouts

na samym początku znajdziesz coś takiego:

<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=iso-8859-1" />
zamień to na
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />

i teraz powinno już śmigać pięknie :)

bardzo dziękuje śmiga pięknie troszke sie naszukałam bo to co miałam edytowac miałam w tej grupie skin_shoutbox (Non-Default Group) ale jak dobrze poszukałam poszperałam to znalazłam wielkie dzieki za pomoc :rolleyes:

Jeśli chodzi o upgrade forum to nie ma problemu, jak będziesz miała forum w nowszej wersji to mogę Ci za darmo wykonać taki upgrade.

co do tej kwesti to wszytko super pieknie ale ja nie wiem jak bym miała sie zabrać za przeniesienie forum na nowsza wersje co to znaczy , że trzeba je przenieść na kolejne forum IPB czy cos dograć bo tak jak mówiłam ja sama nie zakładałam sobie forum.W takich sprawach jestem zupełnym laikiem.:)

Edytowano przez emma

bardzo dziękuje śmiga pięknie troszke sie naszukałam bo to co miałam edytowac miałam w tej grupie skin_shoutbox (Non-Default Group) ale jak dobrze poszukałam poszperałam to znalazłam wielkie dzieki za pomoc :rolleyes:

co do tej kwesti to wszytko super pieknie ale ja nie wiem jak bym miała sie zabrać za przeniesienie forum na nowsza wersje co to znaczy , że trzeba je przenieść na kolejne forum IPB czy cos dograć bo tak jak mówiłam ja sama nie zakładałam sobie forum.W takich sprawach jestem zupełnym laikiem.:)

Witaj.

To nie takie trudne i zajmuje kilka minut.

Kolega @Spanner jest tak szybki,ze zrobi to w dwie minuty.... B)

Przy okazji dodam,ze sam korzystam z jego uslog od dawna bo tak samo zaczynalem jak TY,kazdy sie uczy,a to forum powstalo z mysla o Nas by pomagac i otrzymywac pomoc.

:)

pzd.

tak dokładnie zapomniało mi się wkleić z tym shoutbox, przepraszam

jedyne co potrzeba to wykupiona licencja, żeby było wszystko legalnie i tyle

tak dokładnie zapomniało mi się wkleić z tym shoutbox, przepraszam

nie ma problemu poszukałam sobie i znalazłam , bynajmniej teraz juz wiem gdzie czego szukać .Informacje podane były bardzo pomocne i to się liczy.

jedyne co potrzeba to wykupiona licencja, żeby było wszystko legalnie i tyle

Nie moge niestety złapac osoby z która współpracowałam niestety, więc czy ja jako laik mogę sprawdzić legalność forum , z tego co sie umawiałam omawiając zasady powstania forum to nie chciałam pirata wszytko miało byc legalne , ale ja nie wiem jak jest .

mając wersje 2.0.0 tial jest ona legalna, ale mając wersje 2.0.4 bez licencji (wpisanego klucza w PA) jest ona nielegalna z założenia, ponieważ tylko wersja 2.0.0 trial była rozpowszechniana jeszcze bez konieczności zakupu licencji. Wszystkie następne wersje skryptu można używać tylko po wykupieniu licencji

a co by było gdyby sie okazało że nie ma takiej licencji można ja wykupić na istniejące forum , je,zeli jej nie ma , chłopak zajmujący sie forami tego rodzaju ma sesje i nie odpowiada na gg a ja juz za bardzo nie wiem co robić , i jak to wyglada bo jak ma mnie googl nie indeksowac i mam wiecznie siedziec na archaicznej wersji forum to nie fajnie :(

jak coś to zawsze możesz napisać do mnie na GG. Tak teraz mam pewność, wchodząc na Twoje forum widzę to jest 2.0.4 więc jest to wersja zgodnie z zapisem licencji nielegalna.

Tak możesz wykupić licencje w każdej chwili, a jaką wersje będziesz użytkować to już jest Twoja sprawa

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.