Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się
Kombajn

IPB3 a modyfikacje z 2.3.x - działanie po upgrade?

Polecane posty

Hey

Jak to jest z modyfikacjami z 2.3.x. Mianowicie, chodzi mi o to aby po upgrade, po prostu je zainstalować ponownie (wersje do IPB3) i nic wiele nie robiąc mieć wszystko przywrócone.

Zauważyłem, że przy instalacji aplikacji jest np taka opcja "Pomiń, nie twórz tabel".

Zaciekawiło mnie to po instalacji Tickets System, gdzie ku mojemu zdziwieniu pokazało się dosłownie wszystko co było na IPB 2.3.x ( tickety, ustawienia)... Jedynie doszło kilka zdań do tłumaczenia, w większości nawet lang pasował z 2.3.x czyli mod do IPB3 zassał stare tabele, może nawet pliki jakieś z IPB2.

Próbowałem wykonać to samo na innych modyfikacjach (awards, arcade), ale niestety nie udało się to co było możliwe przy Tickets System :/

Jest na to jakaś rada czy po prostu zależy to od autora modyfikacji, który przewidzi płynne przejście modyfikacji z IPB2 na IPB3?

Pozdr

Dokładnie, to zależy od autora. Jedne modyfikacje pójdą bez problemu a inne nie. To zależy w gruncie rzeczy od tego, czy autor podczas projektowania nowej wersji aplikacji nie zmienił struktury np. bazy. Chociażby zmiana nazwy tabelki albo coś i już nie będzie Ci działać

• Like 1

Dzięki za info, tego się właśnie obawiałem, że nie jest to moja nieumiejętność tylko sprawa zależna od autora :/ Wielka szkoda bo po właściwym upgrade zaoszczędziłoby mi to ogrom pracy a tak, od nowa... Trudno.

Niestety tak czasami jest ...

Problem został rozwiązany.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.