Skocz do zawartości
TurkuSevdali_Aska

Odświeżanie a transfer

Polecane posty

Jak wpływa odświeżanie forum (napis "ładuje...") oraz odświeżanie Shoutboxa na transfer bo zauważyłam, że nic szczególnego nie robiłam, forum mam offline a ostatnio nieproporcjonalnie wzrósł transfer. Czy to 2 oddzielne rzeczy? Czy przyczyną tego może być to, że np. tu na forum zarówno forum jak i SB odświeża się co 30 sekund a u mnie ten napis "ładuje..." w ogole nie znika, mruga co sekundę, przestaje dopiero wtedy jak SB przechodzi w tryb nieaktywny. Gdzie się ustawia częstotliwość tego "ładuje...", które tu pojawia się na górze.

Tools & Settings/Ustawienia/IP.Shoutbox/Ajax Refresh/ - tam zmieniasz te dane.

Edit: 30 sekund to ustawienie "fabryczne", więc jeśli nie przestawiałaś to tyle powinno być.

Edytowano przez Kombajn
  • Like 1

kazde wejscie na strone, podstrone, odswiezenie strony, pobieranie pliku/fotki, ladowanie pliku/fotki - to wszystko zwieksza transfer

• Like 1

Czy te ustawienia, o których pisał Kombajn są tylko dla Shautboxa czy to idzie w parze z ogólnym odświeżaniem? Tutaj co 30 s odświeża się Shotbox jak również na górze pojawia się napis "ładuje..." Poza tym ten napis odświeża się też, gdy coś doda, np. jak dodałam + to wyskoczył. Chodzi mi o to, czy to są oddzielne ustawienia? Jeśli tak to gdzie jest to drugie ustawienie.

W Ajax Refresh ja mam 30 s ustawione problem w tym, że ustawienia sobie, a działanie sobie :( I przez to odświeżanie co minutę, to mi cały transfer zje za chwilę :(

Forum samo w sobie się nie odświeża, chyba, że masz jakiś taki dodatek, który odświeża forum?

Czyli rozumiem, że jedyne ustawienie to Ajax Refresh w SB. Tylko, żeby jeszcze działało tak jak jest ustawione... Niby 30 s, a bez przerwy odświeża :(

sprobuj zmienic wartosc, zapisac i znow zmienic na 30, moze pomoc ale niekoniecznie, niezbadane sa wyroki IPS'u ;)

moze mu sie polepszy jak forum bedzie on-line :)

A to napewno SB się odświeża? nie masz innego jakiegoś dodatku, który odświeża się cyklicznie ?

Radio, kiedy jest włączone. I o ile problem odświeżania SB został rozwiązany (w tłumaczeniu był błąd), to jednak radio włączone dalej powoduje białą stronę.

Z radiem to średnio jestem w stanie coś pomóc bo nigdy nawet go nie widziałem

Z radiem to średnio jestem w stanie coś pomóc bo nigdy nawet go nie widziałem

ja tez ale zawsze mozna sprobowac cos wymyslec, co 2-3 glowy to nie jedna

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.