Skocz do zawartości
Urlop / Vacation Czytaj dalej... ×
  • Zarejestruj się
Zaloguj się, aby obserwować  
TurkuSevdali_Aska

Polecane posty

Jakie zabezpieczenia polecacie przy rejestracji. Będę mieć potwierdzenie przez email + potwierdzenie przez admina. Chciałabym też mieć dodatkowe pytania, ale nie z serii pytanie i gotowa odpowiedź typu ile jest 2+2 ale pytania typu ulubiony piosenkarz, ulubiona piosenka. Czy to wystarczy? Niby można wpisać cokolwiek w te pola, ale jest jeszcze podwójne potwierdzenie. Czy konieczna byłaby jeszcze captcha lub pytanie-odpowiedź?

Potwierdzenie przez admina? Niepotrzebne.

Całkowicie wystarczy potwierdzenie via e-mail + reCaptcha.

Wpiszesz po turecku "Ulubiona piosenka" i nikt się nie zarejestruje nie znając języka, no chyba, ze to taka dyskryminacja ma być to ok ;) No i jest to kompletnie niepotrzebne przy reCaptchy, jak zaleziesz za skórę tureckim haxiorom to i tak Ci botami pojadą ;)

U nas było potwierdzenie przez admina, bardzo mi się to podobało i raczej z tego nie chcę rezygnować w przeciwieństwie do reCaptcha, której to w ogóle nie lubię.

Co do pytań: Zależy mi na pytaniach, bo jak nie wymuszę przy rejestracji, to nie każdy uzupełni w profilu. A skoro to forum muzyczne, to dobrze gdyby dj'e znali preferencje muzyczne forumowiczów.

No forum będzie po turecku bo i skierowane do tureckiej społeczności. A jak ktoś nie zna tureckiego to może maila napisać z prośbą o pomoc. Uwierz, że mało kto słucha tureckiej muzyki a co dopiero ludowej. Na tamtym forum byłam 3 lata i byłam jedyną cudzoziemką :)

Co do botów to nawet mnie nie strasz, bo samym otworzeniem forum już pewnie się naraziłam :)

reCaptcha to podstawa, daje poczucie bezpieczeństwa, nie rezygnuj z tego.

Pytania własne też są ok, ale Tobie chodzi o pytania antyspamowe czy o pola profilu? Nie rozumiem, napisałaś:

"Zależy mi na pytaniach, bo jak nie wymuszę przy rejestracji, to nie każdy uzupełni w profilu" - rozumiem to wiec jako pola profilu, te można ustawić aby były obowiązkowe.

Pytań antyspamowym sam używam na swoim supporcie oraz formularzach kontaktowych, chronią przed botami i są to proste pytania, zrozumiałe dla każdego narodu.

Nie straszę, tak sobie o nich wspomniałem, nie ma żartów, hehe ;)

Tak, forum tureckie, ale pewnie wielu zna angielski i gdyby ktoś chciał się zarejestrować znając ten język to się nie zarejestruje.

Co do muzyki, wprawdzie nie znam tureckiej muzyki ludowej, ale słyszałem wiele utworów z "tamtych" stron, niektóre są niezłe, np te hinduskie czy arabskie.

czy chodzi Ci o zwykla rejestracje na forum ?

Duke,

tak mam na myśli rejestrację na forum.

Kombajn,

Skoro reCaptcha taka polecana to będę ją mieć obok podwójnego potwierdzania.

A co do tych pytań, to masz rację, one są z profilu, ale żeby były obowiązkowe.

Ludzie będą pisać po turecku, a angielski też jest jako drugi język, ale jako, że to będzie coś dodatkowego, to pewnie będę musiała ten kawałek przetłumaczyć.

No jakby czasem ktoś chciał posłuchać to zapraszam z góry, póki co testuję radio.

No to jako obowiązkowe da się ustawić bez problemu w ACP/Użytkownicy/Dodatkowe pola profilu.

Jeśli nie jestem zacofany i nie wyszło nic lepszego to reCaptcha jest obecnie najlepszym tokenem.

• Like 1

Duke,

tak mam na myśli rejestrację na forum.

Asiu, coz moge Ci zaproponowac ?

chyba jednym z lepszych rozwiazan jest Mod Contact System

http://www.devfuse.com/products/63-contact-system/

niestety jego minusem jest to, ze jest platny ale ma spore mozliwosci

jezeli bardzo Ci sie nie spieszy to mam gdzies na innym kompie wczesniejsza werje Contact System 1.0 chyba ktora nie byla platna ale jest tez bardziej okrojona, moge Ci ja podelac na dniach abys mogla sprawdzic czy bedzie Ci pasowala.

wylaczyc tradycyjna rejestracje na forum i zastosowac zamiast nie wlasnie to, tez ma reCaptcha, przychodzi PW, mail do admina, mozna dodac swoje pola takie jak potrzebuje Asia wg swojego uznania, pelna kontrola nad kazda rejestracja. Admin recznie rejestruje kazdego usera wg. wlasnej akceptacji.

• Like 1

Zastanowię się jeszcze, bo skoro tamte opcje są w standardzie (nie wiem, czy potwierdzanie przez admina też), to nie wiem czy warto instalować kolejną modyfikację, bo już i tak naliczyłam, że będę mieć trochę dodatkowych rzeczy. Zależy mi tylko na tym co wymieniłam. Ale tak czy tak dziękuję, za informację.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.