Skocz do zawartości
TurkuSevdali_Aska

Który pakiet hostingowy?

Polecane posty

Forum na którym działałam zostało zamknięte, wiec powoli zaczynam zastanowiać się nad swoim własnym, oczywiście IPB :). Proszę o rady, który pakiet byłby odpowiedni.

Poprzednie forum bylo tutaj. A dokładnie to VPS-6. Z usług tej firmy byliśmy bardzo ale bardzo to zadowoleni, jednak teraz będę sama i ani finansowo ani technicznie nie jest to oferta dla mnie.

Co polecacie z tym pakietów na forum, które na początku pewnie nie będzie miało wielu użytkowników, jednak będzie tam bardzo dużo rzeczy do ściągania:

Pakiety

Jak ich oferta ma się np. do oferty dhosting.pl?

Czy wybór zwykłego hostingu zamiast dotychczasowego VPS bedzię miał wpływ na to ile razy zdarza się, że strona jest niedostępna lub wolno się ładuje z powodu hostingodawcy ? (Do tej pory nie było najmniejszego problemu)

Poza tym na forum będzie też radio, ale do tego to już jest spacjalny pakiet dodatkowy:

web radio

Czy w razie potrzeby można z czasem przejść na wyższy pakiet? Czy dużo było z tym pracy?

Dziękuję z góry za wszelkie sugestie.

Duke_    1282

wszystko zalezy od tego ile chcesz na to przeznaczyc pieniazkow (na co Cie stac)

przegladalem dzis oferty dhosting.pl dlatego co moglbym Ci doradzic ?

w porownaniu z kontem ktore mieliscie na holenderskim serwerze wychodzi taniej szczegolnie jesli wybralabys na poczatek nawet pakiet dKonto Personal+ za 349 pln za rok, gdzie w holandii placiliscie 75 euro za miesiac to mozesz sobie sama przeliczyc i zobaczysz ile zyskasz (zaoszczedzisz) a na poczatek spokojnie Ci to wystarczy

jesli chodzi o przejscie na drozsze konto to nie ma z tym dla Ciebie zadnego problemu, zamawiasz, podpisujesz umowe czy co tam zadaja i wszystkim oni sie zajmuja a Tobie tylko wtedy zwiekszaja sie mozliwosci :)

• Like 1

No teraz to tak jak pisałam, ta oferta za 75 euro (VPS) nie jest dla mnie. Muszę wybrać którąś z normalnego hostingu. Biorąc pod uwagę stosunek ceny do oferty (np. tu Personal+ a tam Plan 3) to aż nie mogłam uwierzyć, że dhosting wypada lepiej. Jednak dhosting ma zdecydowanie częściej jakieś awarie, a dla mnie ta kwestia jest bardzo ważna. Po drugie, tak jak pisałam, na tym forum będą pliki, których ściąganie będzie powodowało duży ruch. Będzie także radio, a dhosting nie ma takiego radiowego pakietu. Jeśli to nie tajemnica, to to forum który ma pakiet w dhostng?

Przez te pliki i radio dalej nie wiem, co wybrać...

Kombajn    523

75 euro to jest cena na miesiąc? A w OVH.pl czy kimsufi.pl nie dostaniesz takiego serwera jaki chcesz?

Zresztą serwer pod radio można kupić osobno i tanio. Mogę popytać znajomych, mam kilku, którzy mają takie serwery, coś może polecą.

O ile na miesiąc bo nie wiem co znaczy "Per maand"

Tak, to była cena za miesiąc, ale za VPS a ja wezmę zwykły hosting. Już nawet zdecydowałam się na inną ofertę tej właśnie firmy , bo już z nimi współpracowaliśmy i było ok. Co do serwera pod radio to też już mam coś na oku, zobaczymy tylko, co mi odpowiedzą.

Spanner    4247

Cena spora, myślę że lepiej na początek spróbować ze zwykłym serwerem, a jakby co to zawsze można przejść na wyższy pakiet.

• Like 1

Duke_    1282

Cena spora, myślę że lepiej na początek spróbować ze zwykłym serwerem, a jakby co to zawsze można przejść na wyższy pakiet.

dlatego w poscie wyzej to zaproponowalem szczegolnie patrzac na roznice w cenie gdzie tam jest za miesiac a tu za rok

• Like 1

Serwer na forum już załatwiony. Ale utknęłam przy radiu. Otóż w sytuacji, kiedy do radia bedę mieć osobny hosting, ale radio ma grać na forum automatycznie (z wykorzystaniem http://community.invisionpower.com/files/file/2340-bouncy-radio-center-930/) tak jak np. tutaj: http://www.ultimate-heaven.co.uk/ to jaki adres stony powinnam wpisać w formularzu zakupu:

nazwa.com czy radio.nazwa.com? Pokdreślam, że radio ma działać automatycznie, a nie dopiero, po wejściu w jakąś podstronę. Ile osób tyle opinii, już sama nie wiem :(

Spanner    4247

Nie znam za bardzo tego dodatku, ale jeśli możesz podpiąć do niego radio.nazwa.com, to takie coś jest bardziej czytelne niż samo nazwa.com

Kupiłam hosting zanim przeczytałam :( Trudno. Akurat to drugie wpisałam. A czy dobrze czy źle to dopiero się okaże.

Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia. Wysłano mi dane typu IP, port itd i dlaczego jako IP dostałam adres domeny a nie IP w postaci cyfr. Gdzieś czytałam, że to można używać zamiennie, ale ja wolę cyfry niż narzucony adres. Może poprosić ich o to drugie.

Spanner    4247

Myślę, że możesz poprosić. Napewno nie zaszkodzi :)

• Like 1

Duke_    1282

kazda domena ma swoje IP wiec niezaleznie jak wpiszesz przeniesie Cie na wskazany adres wiec nie powinni robic wiekszego problemu z udostepnieniem Ci cyferek :)

• Like 1

Kombajn    523

Wystarczy zainstalować FlagFox do FF i nie trzeba pytać o IP.

Wybrałbym radio.nazwa.com, jeśli oczywiście masz możliwość tworzenia sub-domen, łączenia ich z zewnętrznymi serwerami itd to jak najbardziej.

• Like 1

Duke_    1282

zgadzam sie z kolega w 100%

takie rozwiazanie wydaje sie byc najlepszym

• Like 1

Duke_    1282

Program ?

i nie ma za co, po to jest to forum :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.