Skocz do zawartości
Kombajn

Affiliates System v1.0.3 - losowe bannery?

Polecane posty

Mam pewien kłopot z modem (Ci23) Affiliates System v1.0.3... Chodzi o to, ze bannery są zawsze wyświetlane w kolejności ich dodania, chciałbym aby się losowo mieszały.

Czy ktoś ma tego moda, kombinował przy tym lub wie na jakiej zasadzie to działa?

Na karcie gdzie bannery są widoczne pionowo ok, ale przy ustawieniu globalnym gdzie bannery się przesuwają z lewej do prawej jest to nieprzemyślane bo zawsze pierwszy jest pierwszym a ostatni ostatnim, chciałbym aby się mieszały losowo..

Nie umiem dojść do sedna sprawy z tym problemem....

Macie jakieś pomysły?

nigdy nie mialem doczynienia z tym modem i ciezko mi powiedziec, musialbym zainstalowac na localhoscie i sprawdzic, nie wim czy jest darmowy czy platny

przypuszczam, że w zapytaniu do bazy wyciągającym bannery jest taki warunek:

ORDER BY ...

zamień to co będzie jako ... na RAND() i powinno śmigać

• Like 1

"ORDER BY" nie mam w żadnym pliku, ale mam RAND() daffiliates.php

Wygląda tak:

$this->ipsclass->DB->simple_construct( array('select' => '*', 'from' => 'daffiliates_list', 'where' => "approved='1' AND visible='1'", 'order' => 'RAND()', 'limit' => array(0,1) ) );

$this->ipsclass->DB->simple_exec();
Znalazłem jeszcze jedną linijkę gdzie jest wpis "order" :

$this->ipsclass->DB->simple_construct( array('select' => '*', 'from' => 'daffiliates_list', 'where' => "approved='1' AND visible='1'", 'order' => 'affid ASC', 'limit' => array(0,$this->ipsclass->vars['daffiliates_global_show']) ) );

W innym pliku występują jeszcze takie linijki:
	$first = intval( $this->ipsclass->input['st'] );

if ( empty($first) )

{

$first = 0;

}

$this->ipsclass->DB->simple_construct( array( 'select' => 'COUNT(*) as aff_total', 'from' => 'daffiliates_list', 'where' => "approved='1' AND visible='1'", 'order' => 'affid ASC' ) );

$total = $this->ipsclass->DB->fetch_row();
order' => 'da.affid ASC',
	$this->ipsclass->DB->simple_construct( array( 'select' => 'COUNT(*) as aff_total', 'from' => 'daffiliates_list', 'where' => "approved='1' AND visible='1' AND userid='{$userid}'", 'order' => 'affid ASC' ) );

$total = $this->ipsclass->DB->fetch_row();
	$this->ipsclass->DB->simple_construct( array( 'select' => 'COUNT(*) as linkus_total', 'from' => 'daffiliates_linkus', 'where' => 'visible=1', 'order' => 'linkid ASC' ) );
        $this->ipsclass->DB->simple_construct( array('select' => '*', 'from' => 'daffiliates_linkus', 'where' => 'visible=1', 'order' => 'linkid ASC', 'limit' => array($first,$last) ) );

Ale co jest do czego to nie wiem.

Bannery wyświetlają się na podstronie oraz globalnie w stopce.

Edytowano przez Kombajn

Musisz znaleźć zapytanie, które wyciąga konkretnie te elementy, które chcesz losowo wyświetlać to wtedy zmienimy zapytanie. Tak w ciemno Ci nie powiem bo nie znam tego moda. Podaj chociaż link do niego czy coś to wtedy będę mógł zerknąć i bardziej pomóc namierzyć element

• Like 1

No właśnie, gdybym wiedział, które to zapytanie to byłoby mi prościej :/ Czarna magia.

http://mods.invisionize.com/db/index.php/f/7805

http://www.invisionmodding.com/files/file/835-unsupported-ci-affiliates-system-v103/

Ale ja nie mam kont na tych stronach, mam nadzieje, że Ty masz :)

Jasne, że mam. Więc tak. Tam gdzie wstawiałeś kod

<!--Ci_GLOBAL_AFFILIATES-->

to są losowo pokazywane pojedyncze bannery a na stronie z bannerami jest sortowanie po dodanym elemencie rosnąco ponieważ z tego co widzę jest tam stronicowanie więc tam musi być ustalony porządek sortowania

• Like 1

Kod <!--Ci_GLOBAL_AFFILIATES--> jest w "Editing Board Wrapper in set" i jest on odpowiedzialny za globalne wyświetlanie losowo jednego bannera albo gdy odpowiednio ustawimy w opcjach, wszystkich bannerów po kolei przy użyciu scroll. Jest to sensowna opcja tylko kolejność pobiera ze strony z bannerami i w tym jest problem bo pobiera je w kolejności dodania.

Chodzi o to aby je mieszało czyli musi je również mieszać na stronie z bannerami i tutaj pies pogrzebany.

Wiesz może co oznaczają fragmenty kodu "'order' => 'affid ASC'" ? Może tutaj należy kombinować z RAND() zamiast tego affid ?

Edit: Dobra, poszedłem na chybił trafił wcześniej wykonując kopię i affid ASC zamieniałem na RAND() stopniowo aż do skutku. Udało się. Dzięki za pomoc.

Mowa o bannerach globalnych przy scrollu, na stronie z bannerami nie mam pojęcia jak to zmienić, czarna magia bo znalazłem tylko jeden plik gdzie jeszcze znajdują się medale (order), ale tam jest już to bardziej skomplikowane i sama podmiana na RAND() nie nie daje bo pozostają jeszcze wpisy:

'order' => 'da.affid ASC',

...których już nie umiem przeskoczyć :/

Edytowano przez Kombajn

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.