Skocz do zawartości

Polecane posty

Najczęściej ranga i grupa są używane jako zamienniki, ale słowa ranga używa się także mówiąc o tyn napisie, którzy mają użytkownicy pod avatarem np. IP.Board Newbie

• Like 1

Dziękuję :)

To jak już jesteśmy przy grupach, to mam jeszcze klika pytań:)

Czy ilość grup/rang i ich nazwy są dowolne?

Jak się ma do tego ID grupy i czy on się gdzieś wyświetla?

Czy poszczególne uprawnienia grup są nadawane czy są odgórne?

Czy rangi mogą się różnić uprawnieniami?

Czy ilość grup/rang i ich nazwy są dowolne?

Tak

Jak się ma do tego ID grupy i czy on się gdzieś wyświetla?

W PA wyświetla Ci się ID grupy. ID używane jest do odnalezienia w bazie danych odpowiednich wpisów, powiązań grupa <=> użytkownik <=> uprawnienia, oraz w pliku konfiguracyjnym można ustawić ID domyślnej grupy, do której trafi użytkownik po zarejestrowaniu

Czy poszczególne uprawnienia grup są nadawane czy są odgórne?

I tak i tak, jeśli chodzi o uprawnienia typu zmiana sygnaturki, ilość możliwych do przyznania plusów itp itd to można definiować dla każdej grupy oddzielnie. Jeśli chodzi o uprawnienia typu, w którym forum członkowie danej grupy mogą pisać to to już zależy od: Jeśli utworzysz nową maskę uprawnień to możesz definiować, jeśli skorzystasz z istniejącej maski np. użytkownik to nowa grupa będzie widzieć tylko te fora, które widzą użytkownicy.

Czy rangi mogą się różnić uprawnieniami?

Poszczególne rangi/grupy mogą mieć różne uprawnienia. Tak jest np. na tym forum :)

• Like 1

Proszę bardzo. Zawsze chętnie Ci pomożemy :)

taki przyklad, Spanner jest w grupie Administrator a ja w Moderator i moze ode mnie Wieeeeele wiecej natomiast ja moge wiecej od np uzytkownika Premium ktory nie moze moderowac forum, natomiast on widzi wiecej tematow niz zwykly uzytkownik, tak to wyglada w praktyce w grupach

• Like 1

Jako nauczyciel z zawodu stwierdzam, że łatwiej wytłumaczyć już się chyba nie da :) Bardzo dziękuję Duke :)

nie ma za co :)

pisalem, ze bedziemy starac sie odpowiadac na wszystko :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.