Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się
TurkuSevdali_Aska

Dodatek a modyfikacja

Polecane posty

Jaka jest róznica między aplikacją, dodatkiem, modyfikacją, hookiem itp. (nie wiem czy czegoś nie pominęłam). Poproszę także o przykłady :)

Ps. Nie wiem, czy Wy Wiecie, że ja nic nie wiem :)

Witaj, tak ogólnie na to patrząc to różnicy nie ma :)

Jeśli chodzi o szczegóły to:

dodatek - każda dodatkowa rzecz poszerzająca funkcjonalność / dodająca jakiś "bajer" na forum np. licznik odwiedzin :)

hook - na samym początku była to mała modyfikacja wyświetlająca w bocznej części forum jakieś informacje, np. ostatnio dodane tematy. Obecnie przy użyciu hooków tworzy się coraz większe funkcjonalności, które w ACP nie posiadają dodatkowych ustawień/komponentów znajdujących się w zakładce "Moje aplikacje"

modyfikacja - z chwilą pojawienia się for internetowych modyfikacją nazywało się każde "coś", które zmieniało standardowe działanie forum, np. modyfikacją jest dodatek pozwalający w wersji IP.Board 2.x.x wyświetlić w profilu komunikatory GG/Tlen itp.

Aplikacja - W informatyce aplikacją nazywa się program komputerowy, w słownictwie IP.Board aplikacją jest każda większa modyfikacja/dodatek realizująca jakąś większą funkcjonalność, np. Historia reputacji, którą można znaleźć na tym forum. Dodatkowo aplikacja charakteryzuje się tym, że posiada dodatkowe podstrony np. ze statystykami w ACP na zakładce "Moje aplikacje".

Tak więc ogólnie patrząc na to nie ważne czy napiszesz modyfikacja, czy dodatek lub też nawet aplikacja czy hook to w ogólnym mniemaniu chodzi o jedno i to samo :)

• Like 1

Aplikacja - jakis dodatek IPS'u np: Shoutbox

Dodatek - np kalendarz, czasami moze byc rowniez aplikacja

modyfikacja - cos co zmienia na inne to co masz np: jakis skrypt ktory np: pokazuje w jakiej jestes podgrupie a nie tylko grupe glowna itp itd, jest tego setki i mozna wymyslac

hook - te okienka po prawej stronie na stronie glownej np: Nowosci, Partnerzy, Ostatnio dodane tematy itd

• Like 1

no tak, Spanner byl szybszy :P

Bardzo dziękuję :)

Tak sobie jeszcze pomyślałam, że można by było założyć taki nowy temat, który byłby mini słownikiem pojęć związanych z IBP i dopisywałoby się tam kolejne definicje. Przydałby się pewnie tym całkiem początkującym :)

Tak sobie jeszcze pomyślałam, że można by było założyć taki nowy temat, który byłby mini słownikiem pojęć związanych z IBP i dopisywałoby się tam kolejne definicje. Przydałby się pewnie tym całkiem początkującym :)

Przemyslimy, nikt nie mowi, ze nie mozna tego zrobic ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.