Skocz do zawartości
TurkuSevdali_Aska

Dodatek a modyfikacja

Polecane posty

Jaka jest róznica między aplikacją, dodatkiem, modyfikacją, hookiem itp. (nie wiem czy czegoś nie pominęłam). Poproszę także o przykłady :)

Ps. Nie wiem, czy Wy Wiecie, że ja nic nie wiem :)

Spanner    4247

Witaj, tak ogólnie na to patrząc to różnicy nie ma :)

Jeśli chodzi o szczegóły to:

dodatek - każda dodatkowa rzecz poszerzająca funkcjonalność / dodająca jakiś "bajer" na forum np. licznik odwiedzin :)

hook - na samym początku była to mała modyfikacja wyświetlająca w bocznej części forum jakieś informacje, np. ostatnio dodane tematy. Obecnie przy użyciu hooków tworzy się coraz większe funkcjonalności, które w ACP nie posiadają dodatkowych ustawień/komponentów znajdujących się w zakładce "Moje aplikacje"

modyfikacja - z chwilą pojawienia się for internetowych modyfikacją nazywało się każde "coś", które zmieniało standardowe działanie forum, np. modyfikacją jest dodatek pozwalający w wersji IP.Board 2.x.x wyświetlić w profilu komunikatory GG/Tlen itp.

Aplikacja - W informatyce aplikacją nazywa się program komputerowy, w słownictwie IP.Board aplikacją jest każda większa modyfikacja/dodatek realizująca jakąś większą funkcjonalność, np. Historia reputacji, którą można znaleźć na tym forum. Dodatkowo aplikacja charakteryzuje się tym, że posiada dodatkowe podstrony np. ze statystykami w ACP na zakładce "Moje aplikacje".

Tak więc ogólnie patrząc na to nie ważne czy napiszesz modyfikacja, czy dodatek lub też nawet aplikacja czy hook to w ogólnym mniemaniu chodzi o jedno i to samo :)

• Like 1

Duke_    1282

Aplikacja - jakis dodatek IPS'u np: Shoutbox

Dodatek - np kalendarz, czasami moze byc rowniez aplikacja

modyfikacja - cos co zmienia na inne to co masz np: jakis skrypt ktory np: pokazuje w jakiej jestes podgrupie a nie tylko grupe glowna itp itd, jest tego setki i mozna wymyslac

hook - te okienka po prawej stronie na stronie glownej np: Nowosci, Partnerzy, Ostatnio dodane tematy itd

• Like 1

Duke_    1282

no tak, Spanner byl szybszy :P

Bardzo dziękuję :)

Tak sobie jeszcze pomyślałam, że można by było założyć taki nowy temat, który byłby mini słownikiem pojęć związanych z IBP i dopisywałoby się tam kolejne definicje. Przydałby się pewnie tym całkiem początkującym :)

Duke_    1282

Tak sobie jeszcze pomyślałam, że można by było założyć taki nowy temat, który byłby mini słownikiem pojęć związanych z IBP i dopisywałoby się tam kolejne definicje. Przydałby się pewnie tym całkiem początkującym :)

Przemyslimy, nikt nie mowi, ze nie mozna tego zrobic ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.