Skocz do zawartości

Polecane posty

Jak mogę zmienić IPB z 3.0.5 na 3.1 bez ponownej instalacji forum oraz utraty plików i innych materiałów dodanych na forum

Materiałów tzn ?

Ogólnie zasada jest taka.

1. Pobierasz paczkę ze strony IPS.
  2. Rozpakowujesz pliki
  3. Z rozpakowanego katalogu usuwasz katalog install (znajduje się w /admin)
  4. Usuwasz plik conf_global.dist.php
  5. Wgrywasz całą zawartość katalogu na serwer nadpisując wszystkie pliki
  6. Wchodzisz na adres: adres_forum/admin/upgrade
  7. Odpalasz upgradera i on wykonuje wszystko
  8. Po tym zabiegu masz wszystko ok :)

Po tym wszystkim nie stracisz żadnych dodatków, które nie wymagały zmian w plikach, wszystkie załączniki będą działać, posty itp także będą na miejscu

• Like 1

Ok wielkie dzięki ;]

A czy jak wgram te pliki , to modyfikacje mi nie będą działać ?? jak np. Hide Content , Zarejestrowani dzisiaj itp

Edytowano przez Major

Hide nie, ale inne, które nie wymagały nanoszenia zmian w plikach będą Ci działać. Tak jak na tym forum. Po upgradzie zarówno custom boxy, historia reputacji, google sitemap generator. Wszystkie te mody co są tutaj zainstalowane działały bez problemu po upgradzie

Tutaj nie mogę Ci dać jednoznacznej odpowiedzi. Większość tak jest kompatybilna ale nie wszystkie. Moje modyfikacje są wszystkie kompatybilne

jesli ngerowales w skrypt to tez bedziesz musial robic to od nowa

Udało mi się zaktualizować ale potrzebuje skina pod tą wersję tak ??

A i mam 3 problemy :

1) W Tematach , data dodania lub napisania postu ; widać tylko cyfry np. 1532135 , jak to mogę zmienić

2) Jak zmienić Widok Profilu żeby własne tło było

3) Czy Modyfikacje typu : Hide Content itp będą działały na tą wesję ?? Bo mam IPB Content 1.1.0

Edytowano przez Major

Tak, jeśli chcesz mieć inny wygląd niż standardowy to potrzebujesz nowego skina :)

Ad 1. Masz domyślny skin czy jakiś swój ? na domyślnym będzie dobrze, a problem jest na własnych skinach, które nie zostały przekonwertowane do nowej wersji forum

Ad 2. W ustawieniach grup musisz włączyć takie uprawnienia i wtedy każdy użytkownik w panelu kontrolnym będzie sobie mógł zmienić tło

Ad 3. Moje dodatki wszystkie działają pod wersją 3.1.x

Aktualizowałem , wchodzę na stronkę ; pokazuje mi się portal "ok" , teraz wchodzę na Forum , iii

Fatal error: Call to undefined method IPSLib::loadLibrary() in /home/adresforum/public_html/admin/applications/forums/app_class_forums.php  on line 83

O co chodzi ??

Edytowano przez Major

Samo aktualizowanie po przez IMPORT nic nie da.. Trzeba jeszcze ustawiać w bitach skina. Niestety.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.