Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się
kodif

Update 2.2 -> 3.0

Polecane posty

Przymierzam się do update'u forum z 2.2.2 na 3.0.5

Podziałałem na localhoście, zainstalowałem czyste forum, potem zrobiłem upgrade innej bazy danych

i mam takie wnioski - baza danych jest większa (więcej tabel) po upgrade niż nowa, świeżo zainstalowana.

Także w plikach forum w nowej instalacji jest porządek, w starej już jakiś maksymalny burdel :)

Czy macie już jakieś doświadczenie które foldery/pliki i które tabele z bazy można bezkarnie wywalić po upgradzie?

Jeśli chodzi o upgrade to tak. Bazy nie ruszaj, tak na wszelki wypadek uważam, ze nie powinno się tego dotykać :P

Jeśli chodzi o pliki to zasada postępowania jest taka.

• logujesz się na FTP
  • usuwasz wszystkie pliki forum prócz conf_global.php oraz pomijają katalogi uploads, style_avatars, style_emoticons, downloads, screenshots (jeśli posiadasz)
  • wgrywasz pliki ipb3
  • odpalasz upgrade

i to wszystko :)

Napisano (edytowany)

Bazy nie ruszaj, tak na wszelki wypadek uważam, ze nie powinno się tego dotykać :P

Eee tam :P

Tam trzeba pogrzebać i to koniecznie bo np. tabela ibf_task_logs przechowuje po prostu zwyczajne smieci nikomu niepotrzebne a u mnie ona ma już 15 MB :D więc moim zdanie jest ona do wyczyszczenia

Edytowano przez kodif

Wyczyścić tak, ale wyczyścić != wywalić :) poza tym do czyszczenia logów jest odpowiednia opcja w ACP :)

jak napisal @Spanner, lepiej nie ruszac, dzisiaj smieci nie potrzebujesz a za jakis czas cos Ci bedzie wlasnie z tych smieci potrzebne i ... ?

... no wlasnie :)

Naprawdę myślisz że task logi z 2005 roku będą mi kiedykolwiek potrzebne?

Wątpię :)

Napisano (edytowany)

[*]usuwasz wszystkie pliki forum prócz conf_global.php oraz pomijają katalogi uploads, style_avatars, style_emoticons

A po upgradzie te katalogi: "style_avatars", "style_emoticons" można chyba usunąć z roota, bo ich "pracujące" kopie siedzą w "public"?

Update: ło matko? nie połączyły sie posty???

Edytowano przez kodif

tak można usunąć. Ja je zostawiam, żeby przekopiować ich zawartość do nowych struktur jeśli coś dodawałem extra

tzn ?

bo tu sie posty nie lacza automatycznie, tak jest ustawione ;)

Problem został rozwiązany.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.