Skocz do zawartości
Kombajn

Resynchronize Forums w Task Manager np co godzinę?

Polecane posty

Hey

Może ktoś wie jak w Task Menager zrobić aby co jakiś czas uruchamiała się opcja "Resynchronize Forums" dostępna w Recount&Rebuild?

Główkuję i nic z tego nie wiem, nie mam pojęcia co zrobić aby odświeżało mi fora automatycznie.

Jakieś pomysły?

ale po co? resynchronizacja nie powinna być wykonywana cyklicznie. W czym jest problem to postaramy się go rozwiązać?

• Like 1

Problem polega na tym, ze na niektórych forach znikają posty i tematy, pomaga tylko "Resynchronize Forums". Dział liczy np 2k tematów i 8k odpowiedzi, w jednej chwili dział zostaje wyczyszczony do zera a z widoku strony głównej statystyki pokazują na 0 tematów, i 0 postów.

Po uruchomieniu tej opcji wszystko wraca do normy. Niekiedy nie ma mnie na forum godzinami i wiszą sobie tak te puste działy w których nic nie ma.

Co ciekawe nigdy nie znika nic w najbardziej dynamicznym forum. Problem dotyczy w sumie tylko kilku działów w których te tematy znikają, tak może z 5ciu, 6ciu...w sumie jest ok 40 działów i z 60 subfor....

Problem występuje od ponad roku, nawet IPS (Jason dokładnie) nie potrafili pomóc.

Ps: Chyba kiedyś poruszałem nawet tą sprawę tutaj albo Tobie mówiłem na PM, wtedy gdy rozmawialiśmy o upgrade.

Pozdro

To faktycznie lipa.... można by napisać takiego taska teoretycznie

• Like 1

Ta... Próbowałem coś wykombinować, ale nie udało się nic zrobić. To już chyba wyższa szkoła jazdy...

Na naprawę tego problemu już nie liczę odkąd IPS rozłożył ręce...

Edytowano przez Kombajn

Na naprawę tego problemu już nie liczę odkąd IPS rozłożył ręce...

IPS raczej takiego taska dla pojedynczej osoby pisac nie bedzie ale gdyby takiego napisac moze by pomoglo i byloby po problemie

Miałem na myśli naprawę problemu "znikających działów", nie task.

IPS był u mnie na serwerze wtedy i w panelu ACP, niestety rozłożyli ręce i nie mieli pojęcia co się dzieje oraz jak to naprawić. Dlatego nie liczę na naprawę tego od tamtej pory. Skoro oni zgłupieli to trzeba by chyba jasnowidza aby wyśnił o co chodzi ;)

Edit 17:29

Pięć minut przed napisaniem tego tematu uruchomiłem Resynchronize ponieważ zniknęły dwa działy, teraz widzę, że kolejny dział się wyzerował... Teraz widzicie jak uciążliwy jest ten błąd. Automatyczny Resynchrinize mógłby mi pomóc.

Edytowano przez Kombajn

Właśnie miałem napisać że stworzyłem takiego taska do 3.0.x Jeśli bardzo będziesz chciał to postaram się napisać takiego taska do wcześniejszej wersji forum.

• Like 1

Jeśli miałbyś chęć to będę wdzieczny

Edytowano przez Kombajn

Jeśli miałbyś chęć to będę wdzieczny

tak jak napisal @Spanner post wyzej, wszystko da sie napisac :)

BOSKO!

Dziękuję bardzo za pomoc, teraz już nie muszę się martwić, że działy znikają a mnie nie ma na sieci ;)

Proszę bardzo. Jeśli tylko będzie działać tak jak chciałeś :)

PS. tylko edytuj sobie taska, bo jest ustawiony raz na dobę o 3 nad ranem

• Like 1

Tak, zmieniłem od razu aby uruchamiał się co godzinę.

Edit:

(DB23) Resynchronize Forums Task 13th May 2010 - 19:25 PM Resynchronizacja for

Działa idealnie. Szkoda, że IPB ogranicza możliwość ustawienia np co półtora albo co dwie godziny.

Jeszcze raz dziękuję. To już definitywny koniec problemu ze znikającymi działami ;)

Edytowano przez Kombajn

to nie jest ograniczenie IPB. W zadaniach crona pod linuxem też nie odpalisz standardowo zadania co 2 godziny, można albo o konkretnych godzinach albo co godzinę

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.