Skocz do zawartości
spawn3d

Custom Fields - parę pytań

Polecane posty

1.na wersji 2.3 ustawione mam custom fields w ten sposób, żę w option content wpisane jest " mr=<span styleZnakRownania'color:Black'><b>Nieznany</b></span>"

na 3.0 to dziala,jednak juz bez koloru. W jaki sposob moge ustawic kolor?

2. Online oraz Offline

Kiedy użytkownik wchodzi na forum pokazują się napisy zielone "online" jak wychodzi to na czerwono "offline". W jaki sposób mogę to ustawić? Mam taka opcje na wersji 2.3 ale ktos mi to robil i nie wiem gdzie to jest i czy by dzialalo. Mozliwe ze wystarczy to skopiowac, tylko podpowiedzcie mi gdzie to moze byc.

Custom fields musze rowniez umiescic w profilu uzytkownika oraz w skrzynce gdzie sie odczytuje pryw wiadomosci jednak tez nie wiem gdzie to sie ustawia

Dodatkowe pytanie to gdzie moge zmienic kolejnosc tych pól pod avatarem usera?

Witaj,

ad 1.

możesz dać coś takiego

mr=<span style='color: #000;'><b>Nieznany</b></span>[/code] ad 2. w którym miejscu to ma się pokazywać ? ad 3. ACP -> zakładka Użytkownicy -> Manage Custom Profile Fields i jeśli nie zaznaczysz, że pole jest prywatne to będzie tak wyświetlać jak na tym forum wyświetla np. numer GG jeśli wybrałeś [b]Grupa profilu[/b] i nie zaznaczyłeś że to pole jest prywatne. Jeśli chcesz wyświetlać je dodatkowo w tematach to musisz uzupełnić pole [b]Wyświetlać w tematach?[/b] Ad 4. ACP -> zakładka Skiny & Języki -> dany skin -> Główne szablony -> userInfoPane [b]Znajdź tam:[/b]
[code]<ul class='user_fields'>

i po tym masz odpowiednie pola :)

1. Nie da się, wtedy to pole staje się niewidoczne, nie widać ani nazwy ani koloru.

2. pod avaterem w widoku tematu, w profilu usera oraz w skrzynce odpisywania na pm

ten kolor ma się wyświetlać gdzie w menu rozwijanym czy po wyborze przez użytkownika ? bo jak po wyborze to możesz zamiast klucza dać kod koloru :)

co do ad 2. to zaraz napiszę tutorial

Edit. tutorial już jest: [iP.Board 3.0.x] Status dostępności użytkownika pod awatarem

To ja ustalam w acp jaki kolor ma miec uzytkownik, sam user nie moze sobie nic zmieniac.

mr=<span styleZnakRownania'color:Black'><b>Nieznany</b></span>" działa tylko bez koloru więc nie wiem o co biega bo to co Ty dales to w ogole mi nie pokazuje nazwy np "nieznany"

A spróbuj:

mr=<span style="color: #000;"><b>Nieznany</b></span>

ewentualnie tak jak mówie dać kolor jako klucz i po wybraniu pola będzie widoczny kolor

Dobra kolory już mam, teraz pytanie jak zrobić aby każdy nowo zarejestrowany użytkownik miał custom field od razu "nieznany" poza nieznanym są jeszcze inne oczywiście.

tego się raczej nie da ustawić, przynajmniej nie widzę takiej opcji. takie coś można zrobić tylko ręcznie lub wywołując cyklicznie zapytanie do bazy

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.