Skocz do zawartości
Jacek

IPB 1.3 / 2.0.0 - kilka pytań

Polecane posty

Witam,

Przeczytałem sporo tematów i sporo artykułów na temat IPB. Jednak ciężko znaleźć cokolwiek ciekawego na temat IPB 1.3 lub 2.0.0 - wszędzie standardowa bajka "ta wersja jest nie rozwijana, zawiera sporo luk w bezpieczeństwie".

Wiem, że IPB 1.3 - 2.0.0 jest wersja darmową i dokładnie takiej szukam. Jednak mam pytanie z innej beczki. Jakie jest obciążenie IPB 2.0.0, były przeprowadzone jakieś testy? Przykładowo z porównaniem do innych skryptów for itp.

http://www.blueman.pl/download/h3g23h/pdf/nieoficjalnie-licencjat.pdf - z najciekawszych rzeczy znalazłem tylko prace licencjacką Szymona Blumy. Jeśli ktoś ma ciekawe rzeczy na temat obciążenia serwera używając ipb 1.3 lub ipb 2.0.0 bardzo bym prosił o podanie niezbędnych odnośników.

Pozdrawiam.

Witaj,

jako takich testów nie ma, bo to zależy czy chcesz porównać IPB 1.3.x/2.0.0 do odpowiedników z tamtych czasów czy do obecnych realiów. Dodatkowo nadmienię, że jeśli Twój serwer nie ma obsługi PHP4 to możesz mieć problemy z odpaleniem tych wersji, gdyż działają one jeszcze pod przestarzałą wersją.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pytaj śmiało

Chodzi mi o porównanie na czasy realistyczne. Co do serwerów, to będą one na własnych konfiguracjach.

Ciężko mi tutaj powiedzieć bo nie testowałem nigdy w ten sposób skryptu. ale np. jedno z for HDTV, którym się zajmuję kiedyś było na 2.0.0 i wystarczał w zupełności VPS 12%

Dokładnych danych Ci nie podam bo nie pamiętam, ale było około 50 tys postów i 20 - 25 tys użytkowników. Obecnie forum stoi na nowszej wersji i dalej jest na VPS tylko teraz jest to 25% i także nie ma najmniejszych problemów

Jeszcze parę pytań, konkretnie o 2.0.0 gdyż jest to najnowsza darmowa wersja. Jednak z tego co czytałem jest to wersja trial - ma zaszyfrowany kod i ograniczenia do ilości napisanych postów/tematów/userów itp. Jednak widziałem wersje, które są niezaszyfrowane, czy takie wersje są legalne?

Licencja pisze, że jeśli pobrałeś taką wersję ze strony IPS'u to jest to legalne. Czyli teoretycznie każda wersja, którą pobierzesz jest nielegalna, ale IPS nie ściga za takie rzeczy. Wersja niezakodowana była dostępna zaraz po wydaniu wersji 2.0.0 trochę później została właśnie wprowadzona wersja zakodowana a na koniec usunięto możliwość używania za darmo tego skryptu

Niestety nie posiadam takiego spolszczenia ale spróbuj może pobrać spolszczenie do IP.Board 2.3.x działać będzie i powinno spolszczyć wszystko tak jak powinno, ale nie daję gwarancji

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.