Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się
Lawliet

Ipoitns błąd ;/

Polecane posty

to już mnie zaczyna dołować. Na dawnych forum Ipoints działało świetnie - za to miałem problemy z uploadem bazy danych. Teraz kiedy baza danych się wczytała, mam problemy z ipoints.

Bug nr. 1

Gdy wchodzę w MENU Ipoints w górnym menu forum występuje komunikat :

Fatal error: Call to a member function home() on a non-object in /home/gramyhsm/domains/gramy.hsms.pl/public_html/admin/applications_addon/other/points/

modules_public/points/points.php on line 131

Bug nr.2 Gdy wchodzę w jakiś temat po przebudowaniu skinu występuje komunikat :

Fatal error: Call to undefined method skin_global_10::member_points() in /home/gramyhsm/domains/gramy.hsms.pl/public_html/admin/sources/classes/output/publicOutput.

php(1373) : eval()'d code on line 801

Chciałbym zaznaczyć, że tylko na przebudowanym skinie występuje bug nr. 2

Zaczyna to już mnie irytować. Oczywiście przeszukałem wasze forum i wiem, że Cache ma być na 777 ( cala zawartość ) Problem tkwi w tym iż cache ma taki chmody.

Proszę o szybką pomoc.

Edytowano przez xDanielxmc

Błąd 1 oznacza, że nie ma funkcji home() w pliku points.php może to oznaczać, że modyfikacja jest uszkodzona. Najlepiej zobaczyć w temacie supportu tego moda, czy ktoś nie miał takiego problemu, ewentualnie może wyszła już nowsza wersja moda z usuniętym problemem.

Problem 2. mówi, że w skinie nie ma szablonu member_points. Jeśli po odbudowie tak się dzieje i nie da się tego w żaden sposób naprawić to zostaje tylko przeinstalować moda

Przeinstalowywałem moda. Pamiętam, że na czystym forum tego moda potrafiłem zainstalować bez większych kłopotów, a tu na forum ( po przeniesieniu bazy danych ) pojawiają się te 2 błędy ;/

Czyżby szablon nie zapisywał bitów ? co poradzić ? nie mam pojęcia. Jest to najnowsza wersja pobrana z oficjalnej strony IPB więc pliki są kompletne.

Minus ( - ) nadal nie wiem co zrobić

Plus ( + ) powiedziałeś konkretnie w czym tkwi problem.

nie wiem czy to w ogóle coś pomoże ale spróbuj w phpMyAdminie naprawić i zoptymalizować bazę danych, czasami to pomaga, a napewno nie zaszkodzi. Czy coś oprócz bazy danych zmieniałeś? serwer albo coś.

Zmieniłem tylko bazę danych.

PS : proszę konkretniej ;/ nie jestem taki OBEZNANY. Zoptymalizować tzn ? co mam zrobić po kolei ?

EDIT : już się udało zoptymalizować i naprawić. Zobaczę czy coś dało.

EDIT : Nic to nie dało ;/ nadal nie tworzy się ten bit w szablonie.

PS : mogę ręcznie dodać ten BIT, ale jakie właściwości mam wpisać?

PS2: Jak mogę wpisać tą opcje home() w points.php ?

Edytowano przez xDanielxmc

Opis jak to zrobić masz tutaj: [Artykuł/Tutorial] Jak stworzyć kopię bazy tylko oczywiście nie musisz wykonywać opcji 3 do końca

Ad PS. możesz dodać ale co wpisać to nie wiem, bo to trzeba z pliku instalacyjnego pobrać bo ja niestety nie znam modu na pamięć :)

Ad PS2. dodać możesz prosto. Wystarczy otworzyć plik i po

class ....
{[/code] dodać
[code]
public function home()
{

}

Tylko że to nic nie zmieni, bo błąd zniknie, ale nic się nie będzie wyświetlać bo w tej metodzie powinna być jakaś zawartość, ale jaka to wie tylko autor dodatku :(

A nie ma tych dwóch odpowiedzi zamieszczonych w plikach instalacyjnych ? mam takie.

to w skinie jest, tak jak pisałem, ale z metodą home(), to nie znajdziesz bo to jest osadzone po prostu w pliku, który masz w archiwum

Hmm.. więc skupmy sie na tym, dlaczego te blędy wyskakują ? Tzn. wiemy dlaczego, ale DLACZEGO TAK SIĘ DZIEJE skoro pliki sa kompletne. Dlaczego po backupie bazy danych nie tworzy się BRAKUJĄCY BIT w skinie ?

Jeśli chcesz, to jutro zainstaluje sobie tego moda i zobaczę co z nim jest nie tak i dlaczego tak się dzieje. Co do problemów z zapisem, to czy w ACP w skinie jest ten bit? bo jeśli jest to jest problem z zapisem na dysku, a jeśli nie ma to trzeba by się przyjrzeć samemu forum

Nie ma. Spróbuję od nowa uploadować bazę danych ( na nową ) i napiszę czy był jakiś rezultat.

Problem został rozwiązany.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.