Skocz do zawartości
mathiasmm

Wykrycie nielegalnej wersji forum.

Polecane posty

Witam, zaznaczam że szukałem takiego tematu na forum. Chciałbym się dowiedzieć czy są inne sposoby na wykrycie nielegalnej wersji forum niż:

Brak podlinkowanej stopki,

Nie podświetlony link w pliku /admin/sources/index.html

Proszę o ich podanie jeśli to możliwe ;)

jasne, np. wchodząc do panelu admina widzisz info o grupie/osobie, która przygotowała lipną paczkę. Ale jeśli się ma wątpliwości to najlepiej zapytać u źródła czyli u producenta

jasne, np. wchodząc do panelu admina widzisz info o grupie/osobie, która przygotowała lipną paczkę. Ale jeśli się ma wątpliwości to najlepiej zapytać u źródła czyli u producenta

Co do panelu admina nie zgodzę się bo dziś zainstalowałem parę lipnych paczek na localhoście i 0 wzmianek o tym ;D Oczywiście mozna spytać u producenta a jest coś jeszcze? :P

nie mówię, że każda paczka ma taką wzmiankę, podaje różne przypadki takiego procederu. W lipnych wersjach często zablokowana jest komunikacja z IPS'em. Jak się zalogujesz to na stronie głównej nie ma w boxach np. Najnowsze Newsy IPS. Jak wejdziesz na zakładkę Pomoc to często nie działają elementy z sekcji Help & Support

Najnowsze Newsy IPS. jest to w każdej legalnej wersji? (Planuję dopiero zakupić)

W legalnej napewno, podobnie jak: Biuletyn IP.Board, Najnowsze wpisy w Blogu IPS.

PS. Jeśli planujesz zakupić to zalecam skorzystać z promocji 5% rabatu :)

Słyszałem że niektóre fora są posądzane o brak licencji poprzez brak stopki. Z tego co wiem jest coś takiego jak Copyright Removal. Więc chyba niektóre fora mogą być niesłusznie osądzane?

PS. Pytam się z ciekawości :P

Posądzać to można o wszystko, to że ktoś ma w stopce napisane Licensed to... także nie koniecznie oznacza, że ma licencję. Podobnie jeśli ktoś tego nie ma to także nie oznacza, że nie ma licencji bo nie ma wymogu co do tego, że musisz w ACP podawać klucz licencyjny i napis do stopki.

A co do Twojego pytania to owszem, ale usuwanie stopki jest dość drogie bo kosztuje ponad 200$ więc nie tak mało i osobiście znam tylko jedno forum, z tych z których korzystam, że ma wykupione takie coś

to że ktoś ma w stopce napisane Licensed to... także nie koniecznie oznacza, że ma licencję

Jak to nie ma wymogu co do podawania w ACP klucza..? Przecież bez tego to tak jakby nulled?

Niekoniecznie. IPS jak namierza nielegalne forum to wysyła maila, żeby udowodnić, że masz licencję i wtedy im wystarczy, że odeślesz klucz licencyjny i dane i oni sobie sprawdzą do jakiego forum jest przypisana licencja. Może w nowej wersji 3.1.x gdzie klucz ma być scentralizowany i ma być podobnie jak w vB to będzie wymagane podanie klucza, ale puki co nie ma takowego wymogu

IP.Board: > System > Tools & Settings > System Settings > IPS Apps IPB > Copyright Removal

te klucze na coprght removal są pewnie nie legalne ale sprawdzi ktoś na local hoście czy działają

nieważne, czy działają czy nie. NIE WOLNO prezentować takich rzeczy na forum

tak wiem ale to są rozmowy nie kontrolowane więc... spoko już nie będe dawał a to znalazłem na takim forum

jasne, rozmowy nie są kontrolowane i w żaden sposób nie będą, ale rozpowszechnianie kluczy licencji jest nielegalne

spoko.

PS. Taki admin jak ty Spanner powinien być wszędzie bo chociaż nie daje ostrzeżeń, a inny non stop by dawali. THX ;P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.