Skocz do zawartości
Aniol

Portal na bazie unreala a wykluczenie dzialu

Polecane posty

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje mozliwość wykluczenia pokazywania nowych odpowiedzi w skrycie o nazwie Unreal Portal.

Pozdrawiam

w jakim sensie nowych odpowiedzi ? chciałbyś pokazywać tylko nowe tematy, ale jak ktoś odpowie na jakiś starszy temat, to żeby nie pokazywał tego na liście ostatnich tematów ?

Chciałbym zrobić to samo co w poprzednim temacie, zeby unreal portal mi pokazywał nowe tematy/posty z działu z którego ja chcę, rozumiesz Spannerku ?

Slicznie pozdrawiam

Wiesz co nie znam zbytnio nowej wersji Unreala więc nie wiem, ale jutro zainstaluje gdzieś na boku sobie portal i zerknę. Jeśli dobrze rozumiem, chcesz, żeby pokazywało nowe posty tylko z wybranego/wybranych działów?

Witaj Serdecznie,

Dokładnie Spannerku, chcę aby portal nie pokazywał nowych tematów/postów z jednego działu tylko :)

Można by podpatrzeć kod i dodać jakiś filter, pytanie jak to zrobić ;p

Pozdrawiam

z tego co widzę to jest taka opcja w standardzie :)

ACP -> Zakładka Moje Aplikacje -> Unreal Portal -> Portal Main -> i tam masz opcję pokazywania newsów i menu rozwijane z którego wybierasz forum, z którego chcesz pokazywać newsy, ale pozycje niżej masz pole do wpisania id for oddzielonych przecinkami, z których dodatkowo mają być eksportowane newsy. Wpisz tam ID for, z których chcesz pokazywać newsy i będzie działać

Tak Spanner,

Ale to co opisujesz dotyczy się newsów na stronę główną, newsów a nie wszystkich nowych tematów nowych wyswietlanych na stronie głównej.

Czyli chcę zablokować wyświetlanie na portalu nowych tematów i postów z jednego działu. To wyswietlanie działa tak jak opcja na forum Zobacz nową zawartość

z tym że chce jeden dział wykluczyć :) Więc musi to siedzieć w pliku skina w jakimś kodzie ; /

Pozdrawiam!

ok, źle zrozumiałem :)

Otwórz plik: admin/applications_addon/other/uportal/modules_public/uportal/uportal.php

Znajdź w funkcji queryForData():

$this->DB->build( array( 
'select' => 't.tid, t.title, t.title_seo, t.description, t.state, t.poll_state, t.posts as replies, t.last_post, t.last_vote, t.start_date, t.views, t.starter_name as guest_starter_name, t.last_poster_name as guest_last_poster_name, t.seo_last_name as guest_seo_last_name, t.seo_first_name as guest_seo_first_name',
'from' => array( 'topics' => 't' ),
'where' => $where,
'order' => 't.last_post desc',
'limit' => array( $limit ),
'add_join' => array(
array( 'select' => 'm.member_id as id, m.members_display_name, m.members_seo_name as seo_members_display_name',
'from' => array( 'members' => 'm' ),
'where' => 'm.member_id=t.last_poster_id',
'type' => 'left'
),
array( 'select' => 's.member_id as starter_id, s.members_display_name as starter_name, s.members_seo_name as seo_starter_name',
'from' => array( 'members' => 's' ),
'where' => 's.member_id=t.starter_id',
'type' => 'left'
),
array( 'select' => 'f.name, f.name_seo, f.id as forum_id',
'from' => array( 'forums' => 'f' ),
'where' => 'f.id=t.forum_id',
'type' => 'left'
)
)
));[/code] [b]Zamień na:[/b]
[code]
$this->DB->build( array(
'select' => 't.tid, t.title, t.title_seo, t.description, t.state, t.poll_state, t.posts as replies, t.last_post, t.last_vote, t.start_date, t.views, t.starter_name as guest_starter_name, t.last_poster_name as guest_last_poster_name, t.seo_last_name as guest_seo_last_name, t.seo_first_name as guest_seo_first_name',
'from' => array( 'topics' => 't' ),
'where' => $where,
'order' => 't.last_post desc',
'limit' => array( $limit ),
'add_join' => array(
array( 'select' => 'm.member_id as id, m.members_display_name, m.members_seo_name as seo_members_display_name',
'from' => array( 'members' => 'm' ),
'where' => 'm.member_id=t.last_poster_id',
'type' => 'left'
),
array( 'select' => 's.member_id as starter_id, s.members_display_name as starter_name, s.members_seo_name as seo_starter_name',
'from' => array( 'members' => 's' ),
'where' => 's.member_id=t.starter_id',
'type' => 'left'
),
array( 'select' => 'f.name, f.name_seo, f.id as forum_id',
'from' => array( 'forums' => 'f' ),
'where' => 'f.id=t.forum_id and f.id in(x)',
'type' => 'left'
)
)
));

gdzie X to ID'ki for z których chcesz pokazać nowe posty, ewentualnie zamień in() na not in() i podajesz wtedy ID for z których ma niepokazywać

WoW Spanner,

Wszystko działa znakomicie! Gratuluję potężnej wiedzy :D Dziękuję Ci Bardzo!

A jeszcze mam pytanie,a jak teraz zrobić dodatkowy link Zobacz nowe posty aby mi pokazał tematy/posty z tych działów co ukryłem ?

Serdecznie Pozdrawiam Thx za pomoc!

Z tym jest problem w standardowej konfiguracji tego nie osiągniemy, trzeba by napisać dodatek do tego portalu, który by umożliwiał coś takiego.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.