Jump to content
  • 0

Update ipboard 3 do invision community 4

Question

Hej! 

Muszę zaktualizować ipboard 3 do invision community 4. Oto stronka http://www.forum.legalne.info.pl/

Jest jakiś dobry tutorial (być może na tym forum), który pokaże mi krok po kroku jak to zrobić? Niestety ta instrukcja invision jest trochę uboga https://invisioncommunity.com/4guides/welcome/install-and-upgrade-r259/

17 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Administrator

Nic nie musisz. Jak odpalisz upgrade http://www.forum.legalne.info.pl/admin/upgrade/ To  nowa wersja forum wykona wszystko za Ciebie i będziesz miał instrukcje krok po kroku co zrobić

• Like 1
  • 0

Nie za bardzo to działało. Na razie zrobiłem update z wersji 3.1.4. do 3.4.0 ale pokazuje jakiś błąd bazy przy logowaniu do ACP. Skontaktowałem się z supportem i zobaczymy co powiedzą.

image.thumb.png.ea1e35271b4329fbf2632c01ea439721.png

• 0
  • Administrator

A wgrałeś pliki do IPS4? Wgraj Invision Community 4, odpal aktualizację i postępuj zgodnie z instrukcjami

• 0

Tak wlasnie poprzednio zrobiłem, ale wtedy w ogóle strona się nie ładowała jak podmieniłem pliki do IPS4 (na wersji 3.1.4). Myślę, że bezpośrednio z 3.1.4. do 4.x nie da się zaktualizować. W sumie to samo napisał kolega z supportu. Jak na razie czekam aż support naprawi mi bazę danych w wersji 3.4 a potem zupdatuję z 3.4 do 4. 

image.png.7a22401b1d7def796e9a2be0c9fc4f7a.png

• 0

Mówisz? Tak czy inaczej dalej występuje ten problem. Wyczytałem w necie, że VARCHARY trzeba ograniczyc do 191 i tak zresztą zrobiłem i dzięki da się zmienić na MyISAM. Ciekawe czy jak zmienie na InnoDB wszystko to nie bedzie errora

image.thumb.png.84405ff55db231195734bedc5345a353.png

• 0
  • Administrator

Będzie, bo error jest gdzie indziej. Musisz zobaczyć do cache/last cośtam .cgi jaki leci błąd, bo może brakować np. tabelki jakiejś

• Like 1
  • 0

Tutaj jest podobny wątek https://forum.ipsbeyond.pl/topic/32232-rozwiązany-problem-there-appears-to-be-an-error-with-the-database/

Tylko nie wiem za bardzo, który to folder z logami z bazy danych. Podpowiedziałbyś? Ten .cgi

Coś takiego mam 

Date: Mon, 20 Jan 2020 12:22:50 +0000
 Error: 1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'rows FROM ipb_sessions WHERE running_time > 1579522070' at line 1
 IP Address: 10.202.25.1 - /admin/index.php?adsess=657614d077bf8214e34d7dfbf716470a
 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 mySQL query error: SELECT count(*) as rows FROM ipb_sessions WHERE running_time > 1579522070
 .--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------.
 | File                                                                       | Function                                                                      | Line No.          |
 |----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------|
 | admin/sources/base/ipsController.php                                       | [admin_core_mycp_dashboard].doExecute                                         | 306               |
 '----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 Date: Mon, 20 Jan 2020 12:24:23 +0000
 Error: 1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'rows FROM ipb_sessions WHERE running_time > 1579522163' at line 1
 IP Address: 10.202.25.1 - /admin/index.php?adsess=def9cf222bc7af9d2f98609a9980d9dc&old_
 mySQL query error: SELECT count(*) as rows FROM ipb_sessions WHERE running_time > 1579522163
 .--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------.
 | File                                                                       | Function                                                                      | Line No.          |
 |----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------|
 | admin/sources/base/ipsController.php                                       | [admin_core_mycp_dashboard].doExecute                                         | 306               |
 '----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
 Date: Mon, 20 Jan 2020 12:25:41 +0000
 Error: 1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'rows FROM ipb_sessions WHERE running_time > 1579522241' at line 1
 IP Address: 10.202.25.1 - /admin/index.php?adsess=def9cf222bc7af9d2f98609a9980d9dc&old_
 mySQL query error: SELECT count(*) as rows FROM ipb_sessions WHERE running_time > 1579522241
 Date: Mon, 20 Jan 2020 12:25:47 +0000
 Error: 1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'rows FROM ipb_sessions WHERE running_time > 1579522247' at line 1
 IP Address: 10.202.25.1 - /admin/index.php?adsess=373277cb0c5cf28700db8db7b1aef2b9&old_
 mySQL query error: SELECT count(*) as rows FROM ipb_sessions WHERE running_time > 1579522247

• 0

W sumie to już nieważne. Chcę zupdatować wersję 3.4.0, którą mam do wersji 4.4.9, ale jak wrzucam pliki z folderu invision community do mojego www na FTP to wtedy strona w ogóle się nie ładuje (także /admin/upgrade). Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

• Dołącz do pierwszego newslettera Invision Community

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.