Jump to content

Dofinansowanie działalności gospodarczej, a kupno licencji oraz rozliczanie się z przychodów.

Recommended Posts

Cześć, 

Od jakiegoś czasu planuje założyć działalność gospodarczą, więc zostało mi zapytać o kilka rzeczy. 

1. Czy z dofinansowania można kupić licencje na IPS skoro nie wystawiają faktury VAT? Jeśli można, to co należy zrobić, aby wszystko przebiegło poprawnie? 
2. Jak wygląda rozliczanie z zarobków na IPS Marketplace z US? Jako podatek dochodowy czy jakoś inaczej? 
3. Rozliczanie z własnego sklepu internetowego, w tym przypadku wykorzystując IPS Commerce. Klienci w sklepie to globalny target, więc klienci polscy i zagraniczni, np. Amerykanie. Jak w tym wypadku rozliczać się z US? Jak skonfigurować sklep? Chętnie przygarnę jakieś treściwe odnośniki z tym związane.

Jeśli ktoś siedzi w tym temacie, wie co i jak oraz wytłumaczy wszystko krok po kroku to za pomoc mogę sypnąć groszem.

Miłego dnia

• Administrator
2 godziny temu, Marcin_Lis napisał:

. Czy z dofinansowania można kupić licencje na IPS skoro nie wystawiają faktury VAT? Jeśli można, to co należy zrobić, aby wszystko przebiegło poprawnie?

To w sumie zależy od dofinansowania. W USA nie ma VATu więc nie dostaniesz faktury VAT. Oni wystawiają fakturę i normalnie można ją zaksięgować jako koszt. 

Jak wygląda rozliczanie z zarobków na IPS Marketplace z US? Jako podatek dochodowy czy jakoś inaczej?

Ja normalnie robię tak, że wystawiam fakturę piwiedzmy na $100 faktura jest na IPS i w tym samym czasie zlecam wypłatę u nich takiej kwoty. 

Rozliczanie z własnego sklepu internetowego, w tym przypadku wykorzystując IPS Commerce. Klienci w sklepie to globalny target, więc klienci polscy i zagraniczni, np. Amerykanie. Jak w tym wypadku rozliczać się z US? Jak skonfigurować sklep? Chętnie przygarnę jakieś treściwe odnośniki z tym związane

Zalezy o co pytasz. Ja mam to zrobione tak ze na fakturch z commerce mam duzy napis ze to faktura proforma. I pozniej robie tak, że po zakupie wystawiam fakture czy to dla koienta z Polski czy z USA. Jedynie problem jest z klientami indywidualnymi z UE bo obowiązuje wtedy faktura VAT MOSS.

Jeśli ktoś siedzi w tym temacie, wie co i jak oraz wytłumaczy wszystko krok po kroku to za pomoc mogę sypnąć groszem.

Jak coś to pytaj śmiało.

• Thanks 1

Dzięki, o to mi chodziło.

46 minut temu, Spanner napisał:

Zalezy o co pytasz. Ja mam to zrobione tak ze na fakturch z commerce mam duzy napis ze to faktura proforma. I pozniej robie tak, że po zakupie wystawiam fakture czy to dla koienta z Polski czy z USA. Jedynie problem jest z klientami indywidualnymi z UE bo obowiązuje wtedy faktura VAT MOSS

Poczytałem teraz o tej fakturze VAT MOSS, wydaje się trochę skomplikowana. Sam się z tym wszystkim rozliczasz czy księgowa?

Edited by Marcin_Lis
  • Administrator

Ogólnie sam. To nie jest trudne. Jak masz dobry program to sam Ci wszystko wylicza itp, później tylko musisz złożyć czy to deklaracje, czy deklaracje i przelać do US odpowiednią kwotę pieniędzy... zawsze do pomocy jest też księgowa na chatcie 🙂

• Thanks 1