Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się
  • 0
Mateusz_K

Nie można dodać nowego sklepu z powodu braku kategorii

Pytanie

Hej, mam kolejny dziwny problem. W starym forum było coś takiego jak sklepy. Były tam sklepy dodawane przez userów/firmy. Ale istniały też kategorie, które służyły jako województwa. Teraz po przeniesieniu na nowy silnik chcąc dodać jakiś nowy sklep wyskakuje informacja (załączam zdjęcie). Prosi o wybranie kategorii, ale lista jest pusta 😕 . Podejrzewam, że to przez te przeniosione kategorie ze starego forum, ale nie bardzo wiem co można zrobić, aby naprawić to, żeby nie prosiło o wybieranie tej kategorii, tylko od razu żeby przechodziło do dodawania. 

Szperałem trochę w ustawieniach, ale nic ciekawego nie udało mi się ustawić

Screenshot_4.png

Edytowano przez Mateusz_K

18 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

• 0

• 0

W ogóle w jaki sposób mogę sprawdzić z jakich kategorii korzysta baza danych? Bo teraz mam, że korzysta z 17 kategorii, ale nie wiem jak zobaczyć z jakich on korzysta. I mam jeszcze coś takiego w opcjach : Ilość kategorii w tej bazie danych: 17 Możesz mieć tylko jedną kategorię, do bezpośredniego przechowywania rekordów w bazie danych.

• 0

Tak, i dalej pewnie pisze, coś takiego:

Jeśli chcesz wyłączyć obsługę kategorii, przenieś artykuły do jednej kategorii i usuń niepotrzebne kategorie.

Ogólnie jeśli tam masz wybraną opcje na tak, czyli

Cytat

Tak, pozwól zapisywać rekordy w różnych kategoriach

to w bazie danych powinieneś mieć taką pozycję w menu jak kategorie, po kliknięciu w nią powinieneś zobaczyć listę kategorii z opcjami edycji tworzenia itp

• 0
Napisano (edytowany)

Niestety nie mam takiej pozycji jak kategorie w menu w bazie danych 😕 . 

Chyba, że chodzi Ci o to ?

Screenshot_9.png

Jeśli tak, to gdy wejdę w Zarządzaj kategoriami, to mam listę tych kategorii. Tylko co dalej z tym zrobić, żeby nie wyskakiwała ta opcja wyboru kategorii podczas dodawania sklepu ? Usunąć wszystkie kategorie ? 

Edytowano przez Mateusz_K

• 0

Jeśli masz przechowywanie rekordów w kategoriach to będzie się pojawiać okno. Musisz mieć w ustawieniach, że rekordy mają być bez kategorii przechowywane żeby było bez kategorii jeśli tak chcesz

• Like 1

• 0

You need to change this option in your Pages database > setting:

Screenshot_20190103-003158_Chrome.jpg

• Like 1

• 0

Nie mogę zmienić tej wartości, bo mam ją zablokowaną 

Screenshot_12.png

• 0

Masz napisane poniżej czemu. Masz 17 kategorii. Musisz je usunąć jeśli chcesz przechowywać rekordy bez kategorii

• 0

A nie mogę jakoś tego wyłączyć ? Żeby nie korzystało z kategorii. Czy konieczne jest usunięcie tych kategorii ? 

• 0

Jak masz kategorie tzn że chcesz używać kategorii 🙂 zostaw ewentualnie tylko jedną a resztę usuń

• 0

Obawiam się, że jak usunę kategorie, to wywali się kilka rzeczy powiązanych z nimi. Miałem tak zrobione na testowej wersji i gdy usunąłem kategorie, to przestały działać strony gdzie używane były te kategorie.. 

Mam jeszcze pytanie, czy można usunąć te napisy Dodano 21 czerwca .... ? To wyskakuje podczas dodawania ogłoszenia

Screenshot_13.png

• 0

Obawiam się, że będzie problem, bo to będzie szablon w JS więc tego od tak się nie da zmienić

• Like 1

• 0

Ok. Jeszcze jedno pytanie - czy można zmniejszyć wielkość zdjęć wrzucanych do postu ? Bo gdy dodam u siebie jakieś wielkie zdjęcie w poście, to później wyświetlane też jest duże zdjęcie, a chciałbym aby to było normalne małe zdjęcie

• 0
2 minuty temu, Mateusz_K napisał:

Ok. Jeszcze jedno pytanie - czy można zmniejszyć wielkość zdjęć wrzucanych do postu ? Bo gdy dodam u siebie jakieś wielkie zdjęcie w poście, to później wyświetlane też jest duże zdjęcie, a chciałbym aby to było normalne małe zdjęcie

ACP -> zakładka system -> Pisanie i tam masz "Obrazki i filmy". Musisz sobie ustawić rozmiary

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.