Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się
  • 0
Mpowerek

Javascript tylko w trybie developerskim

Pytanie

Witam, borykam się z pewnym problemem. Mianowicie zrobiłem swoją aplikację, importuję sobie plik javascript i wszystko jest dobrze dopóki nie wyłączę trybu developerskiego. Po zbudowaniu aplikacji, wejściu w odpowiednią zakładkę JS się nie dodaje. Ustawiłem sobie prostego colsole.loga i rzeczywiście. Nie jest on importowany. Wie ktoś może jak to rozwiązać?

7 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

• 0

Ja wiem 🙂 ale to nie da się tak prosto wytłumaczyć. W Twojej aplikacji musisz zaimportować JS.

Przykładowo w pliku Application.php dodajesz takie coś:

/**
     * Init
     *
     * @return void
     */
    public function init()
    {

\IPS\Output::i()->jsFiles = array_merge( \IPS\Output::i()->jsFiles, \IPS\Output::i()->js( 'front_PLIK.js', 'APPLIKACJA' ) );

}

i teraz tak:

• APPLIKACJA - to nazwa Twojego folderu aplikacji
  • front_PLIK.js - to nazwa katalogu, w którym są pliki. Przykładowo jeśli w dev/js/front/controllers masz katalog test, a w nim jakieś pliki ips.test.COS.js, to tutaj wstawiasz front_test.js

• 0
1 minutę temu, Spanner napisał:

Ja wiem 🙂 ale to nie da się tak prosto wytłumaczyć. W Twojej aplikacji musisz zaimportować JS.

Przykładowo w pliku Application.php dodajesz takie coś:

/**
     * Init
     *
     * @return void
     */
    public function init()
    {

\IPS\Output::i()->jsFiles = array_merge( \IPS\Output::i()->jsFiles, \IPS\Output::i()->js( 'front_PLIK.js', 'APPLIKACJA' ) );

}

i teraz tak:

• APPLIKACJA - to nazwa Twojego folderu aplikacji
  • front_PLIK.js - to nazwa katalogu, w którym są pliki. Przykładowo jeśli w dev/js/front/controllers masz katalog test, a w nim jakieś pliki ips.test.COS.js, to tutaj wstawiasz front_test.js

No właśnie mam to zrobione jak mówisz. Wyślę ci nawet linijkę.

\IPS\Output::i()->jsFiles = array_merge( \IPS\Output::i()->jsFiles, \IPS\Output::i()->js( 'front_char.js', 'gamecp' ) );

Tyle że mam to w pliku \gamecp\modules\front\

A pliki javascipt zaś w \gamecp\dev\js\front\controllers\char\ips.char.main

Gdy tryb developerski jest włączony wszystko działa. A gdy go wyłącze tak jak by tej linijki nie było. Nic mi nie importuje.

• 0
28 minut temu, Mpowerek napisał:

A pliki javascipt zaś w \gamecp\dev\js\front\controllers\char\ips.char.main 

a .js jest na końcu?

29 minut temu, Mpowerek napisał:

Tyle że mam to w pliku \gamecp\modules\front\

może być i tutaj, ale zależy w jakiej metodzie, bo wtedy będzie dostępne tylko w szablonie, który wywołuje ta metoda

Jaką ma zawartość ten plik JS ?

• 0
2 godziny temu, Spanner napisał:

a .js jest na końcu?

może być i tutaj, ale zależy w jakiej metodzie, bo wtedy będzie dostępne tylko w szablonie, który wywołuje ta metoda

Jaką ma zawartość ten plik JS ?

Jest końcówka .js

Dziwne że działa w trybie developera a z wyłączonym już nie. Może spróbuję zimportować oryginalny plik od IPS.

Zawartością jest jQuery poprzedzona wstępem i zakończeniem z dokumentacji IPS. Jak wrócę do domu to wkleję tu zawartość.

• 0
Napisano (edytowany)
Deleted

Dobra poradziłem sobie. Dla zainteresowanych wystarczy użyć Third-party libraries z dokumentacji IPS'a następnie wrzucić plik JS na ścieżkę appName>/interface/jquery/jquery.rangyinputs.js

Edytowano przez Mpowerek

• 0
9 godzin temu, Mpowerek napisał:

Deleted

Dobra poradziłem sobie. Dla zainteresowanych wystarczy użyć Third-party libraries z dokumentacji IPS'a następnie wrzucić plik JS na ścieżkę appName>/interface/jquery/jquery.rangyinputs.js

to tego nie pisałeś, że używasz zewnętrznej jeszcze biblioteki 🙂

• 0

Problem został rozwiązany.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.