Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się
  • 0
Mateusz_K

Zły adres URL do awatarów użytkowników

Pytanie

Cześć, wiem, że mało kto jeszcze używa IPB w wersji 3.x , ale mam pewien problem. Walczymy z aktualizacją do wersji 4, pomaga nam support IPSu, ale po ostatniej próbie aktualizacji przez nich wywaliło nam forum i musieliśmy wgrywać backup swoich plików i bazy. Niby wszystko wróciło do normy, ale pojawiło się paru userów, którym usunął się awatar. Ale usunął się tylko z profilu, na serwerze zdjęcie istnieje. Ale podejrzałem w sieci i wali błędem, że nie ma takiego pliku. Faktycznie nie ma, bo prowadzi on do folderu uploads/av-xxxx.jpg . A zdjęcia do profilu są w katalogu /uploads/profile/photo-xxxx.jpg . I zdjęcie tego usera istnieje w tym katalogu, ale nie wiem dlaczego nagle zmieniła się ścieżka i prowadzi do innego miejsca 😕 . Tym bardziej dziwne, że wgrana jest baza, która była wcześniej i również wszystkie pliki. Czy ktoś może wie jak można sobie poradzić sobie z tym, żeby jakoś podmienić te ścieżki na dobre ? 

8 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

• 0

Ogólnie brany jest adres, jaki masz w ustawieniach. Tam jest zapewne samo /uploads. Wyjścia jak dla mnie są 2.

1. skopiuj te pliki do katalogu uploads (zalecane)

2. możesz zmienić w pliku /admin/sources/base/ipsMember.php aby brał link z innej lokalizacji

• 0

Lokalizacja jest dobra, bo jak ktoś wgra ponownie avatar to wgrywa się poprawnie i wyświetla. A z tym kopiowaniem do katalogu uploads to też może być uciążliwa sprawa, bo trzeba by było zmieniać też nazwę pliku, a też nie wiem ile jest takich osób.. Bo narazie widzę tylko dwie takie osoby, ale pewnie jest ich więcej. No ale jeśli jest to jedyny sposób to będę musiał z niego skorzystać. Dzięki 

• 0

Czemu zmieniać nazwę? nic nie musisz zmieniać. Jeśli pliki są ale w innej lokalizacji to kopiujesz je bez nadpisywania istniejących i wszyscy wszystko mają 🙂

• 0

No ale przecież teraz on chce się odwoływać do pliku av-xxxxx.jpg a nie photo-xxxxx.jpg . 

I wywaliło też miniatury grafik na podstronie, a już tych plików niestety nie widzę nigdzie na serwerze. 

• 0

no to widzę, że grubo zadziałali 🙂 z nazwami plików to nie problem bo jednym zapytaniem w bazie można zmienić to co użytkownicy mają zapisane.

• 0

Tak, pojechali po bandzie 😛 . A że już nie wspierają wersji 3, to cwaniaki się wymigują od naprawy tego, co schrzanili 🙂 . Dobra Ci co nie mieli avatara to przywrócone mają defaultowe, to pojedyncze jednostki, więc nie będę kombinować. Najwyżej wgrają sobie ponownie. Dzięki, można zamknąc. 

• 0
8 minut temu, Mateusz_K napisał:

A że już nie wspierają wersji 3, to cwaniaki się wymigują od naprawy tego, co schrzanili

Rozumiem to, ale to nie oznacza, że nie powinni naprawić forum, żeby działało w wersji 4 🙂

• 0

Problem został rozwiązany.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.