Jump to content
  • 0
usmiechnietymniszek

Oderwanie postów w wiadomości i dodanie świecenia

Question

Mam w temacie coś takiego:

1.thumb.png.c0fab58ce8a3aa0c18df61c5ed8376a7.png

postContainer:

<article {{if $comment->author()->hasHighlightedReplies()}}data-memberGroup="{$comment->author()->member_group_id}" {{endif}} id='elComment_{$comment->$idField}' class='tlo cPost ipsBox {{if $otherClasses}}{$otherClasses}{{endif}} ipsComment {{if ( settings.reputation_enabled and settings.reputation_highlight and $comment->reactionCount() >= settings.reputation_highlight ) OR $comment->isFeatured()}}ipsComment_popular{{endif}} ipsComment_parent ipsClearfix ipsClear ipsColumns ipsColumns_noSpacing ipsColumns_collapsePhone {{if $comment->author()->hasHighlightedReplies()}}ipsComment_highlighted{{endif}}{{if $comment->isIgnored()}}ipsHide{{endif}} {{if $comment->hidden() OR $item->hidden() === -2}}ipsModerated{{endif}}' data-group_id='{$comment->author()->member_group_id}'>

Css:

.tlo[data-group_id="4"] { 
    border: none;
    box-shadow: 0px 2px 10px brown !important;
}

.ipsComment {
    margin-bottom: 15px !important;
}

I taki wpis do każdej rangi jaką mam

To jest moje okno wiadomości:

2.thumb.png.1a495d4116682d9ef236ce862b69b27a.png

Chciałbym je również tak oddzielić, jak są oddzielone posty no i aby było świecenie. Jak to zrobić?

Edited by usmiechnietymniszek

Recommended Posts

• 0

Czyli strukturę przerobić a poźniej w css świecenie tak ? W sumie mam jeszcze taki pomysł, aby to zrobić prościej ale bez odstępu. 

Jak można zrobić, aby każda ranga miała swój kolor belki w wiadomościach? Np. admin czerwona, moderator zielona, user fioletowa ?

Edited by usmiechnietymniszek

• 0

Ogólnie podświetlanie jest tylko dla adminów, ale jeśli coś takiego chcesz, to możesz dać na zasadzie, że do div'a który obejmuje cały post, albo elementu article (zależy jaka struktura) dajesz coś takiego:

<article .... data-group-id="{$comment->author()->member_group_id}"...>
  .....

</article>

i wtedy dajesz w css

article[data-group-id="4"] {
.....
}

• 0
11 minut temu, Spanner napisał:

Ogólnie podświetlanie jest tylko dla adminów, ale jeśli coś takiego chcesz, to możesz dać na zasadzie, że do div'a który obejmuje cały post, albo elementu article (zależy jaka struktura) dajesz coś takiego:

<article .... data-group-id="{$comment->author()->member_group_id}"...>
  .....

</article>

i wtedy dajesz w css

article[data-group-id="4"] {
.....
}

W którym pliku te divy?

• 0

no tam gdzie chcesz dać to. Tak jak pisze div, lub article zależy jaką masz strukturę. Jak chcesz dla postów to w postContainer, jak dla komentarzy to w comment

• 0
Przed chwilą, Spanner napisał:

no tam gdzie chcesz dać to. Tak jak pisze div, lub article zależy jaką masz strukturę. Jak chcesz dla postów to w postContainer, jak dla komentarzy to w comment

Chciałem tylko w wiadomościach, aby te belki były kolorowe zależnie od rangi 

• 0
1 godzinę temu, Spanner napisał:

Cały czas ten sam, o który pytasz po raz kolejny comments i comment

@Spanner Mógłbyś mi powiedzieć który div obejmuje cały post? 

• 0

no to tak trudno sprawdzić?

<div id='comment-{$comment->$idField}_wrap' data-controller='core.front.core.comment' data-commentApp='{$app}' data-commentType='{$type}' data-commentID="{$comment->$idField}" data-quoteData='{expression="json_encode( array('userid' => $comment->author()->member_id, 'username' => $comment->author()->name, 'timestamp' => $comment->mapped('date'), 'contentapp' => $app, 'contenttype' => $type, 'contentclass' => $class, 'contentid' => $item->id, 'contentcommentid' => $comment->$idField) )"}' class='ipsComment_content ipsType_medium'>

bit comment

• 0
22 godziny temu, Spanner napisał:

no to tak trudno sprawdzić?

<div id='comment-{$comment->$idField}_wrap' data-controller='core.front.core.comment' data-commentApp='{$app}' data-commentType='{$type}' data-commentID="{$comment->$idField}" data-quoteData='{expression="json_encode( array('userid' => $comment->author()->member_id, 'username' => $comment->author()->name, 'timestamp' => $comment->mapped('date'), 'contentapp' => $app, 'contenttype' => $type, 'contentclass' => $class, 'contentid' => $item->id, 'contentcommentid' => $comment->$idField) )"}' class='ipsComment_content ipsType_medium'>

bit comment

W pliku "comment" mam coś takiego:

{{$idField = $comment::$databaseColumnId;}}
  {{if ( settings.reputation_enabled and \IPS\IPS::classUsesTrait( $comment, 'IPS\Content\Reactable' ) and settings.reputation_highlight and $comment->reactionCount() >= settings.reputation_highlight ) OR $comment->isFeatured()}}
		{{if $comment->isFeatured()}}
  			<strong class='ipsComment_popularFlag' data-ipsTooltip title='{lang="this_is_a_featured_post"}'><i class='fa fa-star'></i></strong>
		{{else}}
  			<strong class='ipsComment_popularFlag' data-ipsTooltip title='{lang="this_is_a_popular_comment"}'><i class='fa fa-heart'></i></strong>
		{{endif}}
	{{endif}}

@Spanner Próbowałem z tymi article, na zasadzie jak podałem w temacie, przemieniałem różne linie i nic. Mógłbyś jeszcze mnie bardziej oświecić? Dodawałem je nad strongami, bo jak dałem wyżej to robiło się brzydko w PW 

• 0

Tylko z czym? dla tego div'a dajesz:

data-group-id="{$comment->author()->member_group_id}"

i później możesz robić już

div[data-group-id="4"] {
.....
}

itp

• 0
4 minuty temu, Spanner napisał:

Tylko z czym? dla tego div'a dajesz:

data-group-id="{$comment->author()->member_group_id}"

i później możesz robić już

div[data-group-id="4"] {
.....
}

itp

Że tak? 

<div id='comment-{$comment->$idField}_wrap' data-group-id="{$comment->author()->member_group_id}" data-controller='core.front.core.comment' data-commentApp='{$app}' data-commentType='{$type}' data-commentID="{$comment->$idField}" data-quoteData='{expression="json_encode( array('userid' => $comment->author()->member_id, 'username' => $comment->author()->name, 'timestamp' => $comment->mapped('date'), 'contentapp' => $app, 'contenttype' => $type, 'contentclass' => $class, 'contentid' => $item->id, 'contentcommentid' => $comment->$idField) )"}' class='ipsComment_content ipsType_medium'>

I to drugie do custom? czy do comments.css?

• 0
Przed chwilą, Spanner napisał:

dokładnie tak. ogólnie najlepiej własne style umieszczać w custom

A ten div do custom to ma być z kropką przed napisem " .div" , bez kropki czy z hashem?

• 0
3 minuty temu, Spanner napisał:

sam. bo to element html więc tak jak napisałem

Coś takiego dałem dla przykładu:

div[data-group_id="4"] { 
	background-color: brown !important;
}

Plus zapisałem ten comment, tam nie ma żadnych białych znaków. Zapisałem, wyczyściłem cache i nie trybi mi. Nic się nie zmienia w prywatnych wiadomościach 

• 0
4 minuty temu, Spanner napisał:

Jesteś pewien, że wszystko jest ok?

2018-11-28_13-28-32.jpg

No właśnie nie czaje co tu grane. Jedynie widzę, że article coś jest a ja tu żadnego article nie dawałem pod divem ani nic 

• 0

Nie chodzi o to czy article czy div. Chodzi o samo umieszczenie kodu. badasz element i szukasz czy masz to co oznaczyłem (1), później sprawdzasz, czy masz (2). Jeśli oba są to musi być efekt z (3) 🙂

• 0
5 minut temu, Spanner napisał:

Nie chodzi o to czy article czy div. Chodzi o samo umieszczenie kodu. badasz element i szukasz czy masz to co oznaczyłem (1), później sprawdzasz, czy masz (2). Jeśli oba są to musi być efekt z (3) 🙂

Czyli po prostu to ma być w kolejności ułożone w divie tak?

• 0

musisz sprawdzić, czy div na pewno ma ten atrybut i czy na pewno w css masz odpowiednią definicję. Kolejność atrybutów w DIV'ie nie ma znaczenia

• 0
<div id='comment-{$comment->$idField}_wrap' data-group-id="{$comment->author()->member_group_id}" data-controller='core.front.core.comment' data-commentApp='{$app}' data-commentType='{$type}' data-commentID="{$comment->$idField}" data-quoteData='{expression="json_encode( array('userid' => $comment->author()->member_id, 'username' => $comment->author()->name, 'timestamp' => $comment->mapped('date'), 'contentapp' => $app, 'contenttype' => $type, 'contentclass' => $class, 'contentid' => $item->id, 'contentcommentid' => $comment->$idField) )"}' class='ipsComment_content ipsType_medium'>

@Spanner

Do tego diva po prostu dodać:

data-group_id="2" data-group_id="3" data-group_id="4" data-group_id="6" data-group_id="7" ?

Jak to dodam, wszystkim się robi taki sam kolor tła odpowiedzi. A ja chciałem od samego początku belkę przy tle. To jej kod:

comment

<div class='ipsComment_header ipsPhotoPanel ipsPhotoPanel_mini'>
		{template="userPhoto" app="core" group="global" params="$comment->author(), 'mini', $comment->warningRef()"}
		<div>
			<div class='ipsPos_right ipsType_reset ipsType_light ipsType_blendLinks'>
				<ul class='ipsList_inline ipsComment_tools'>
					{{if $comment->canReportOrRevoke() === TRUE}}
						<li><a href='{$comment->url('report')}' data-ipsDialog data-ipsDialog-remoteSubmit data-ipsDialog-size='medium' data-ipsDialog-flashMessage='{lang="report_submit_success"}' data-ipsDialog-title="{lang="report"}" data-action='reportComment' title='{lang="report_content"}'><span class='ipsResponsive_showPhone ipsResponsive_inline'><i class='fa fa-flag'></i></span><span class='ipsResponsive_hidePhone ipsResponsive_inline'>{lang="report_reply"}</span></a></li>
					{{endif}}
					{{if $comment->ip_address and \IPS\Member::loggedIn()->modPermission('can_use_ip_tools') and \IPS\Member::loggedIn()->canAccessModule( \IPS\Application\Module::get( 'core', 'modcp' ) )}}
						<li><span class='ipsResponsive_hidePhone ipsType_blendLinks'>(<a href="{url="app=core&module=modcp&controller=modcp&tab=ip_tools&ip=$comment->ip_address" seoTemplate="modcp_ip_tools"}">{lang="ip_prefix" sprintf="$comment->ip_address"}</a>)</span></li>
					{{endif}}
					{{if count( $comment->sharelinks() )}}
						<li><a class='ipsType_blendLinks' href='{$comment->item()->url()->setQueryString( array( 'do' => 'findComment', 'comment' => $comment->id ) )}' data-ipsTooltip title='{lang="share_this_comment"}' data-ipsMenu data-ipsMenu-closeOnClick='false' id='elShareComment_{$comment->id}' data-role='shareComment'><i class='fa fa-share-alt'></i></a></li>
					{{endif}}
					{{if count( $item->commentMultimodActions() )}}
						<li><span class='ipsCustomInput'>
							<input type="checkbox" name="multimod[{$comment->$idField}]" value="1" data-role="moderation" data-actions="{{if $comment->canSplit()}}split merge{{endif}} {{if $comment->hidden() === -1 AND $comment->canUnhide()}}unhide{{elseif $comment->hidden() === 1 AND $comment->canUnhide()}}approve{{elseif $comment->canHide()}}hide{{endif}} {{if $comment->canDelete()}}delete{{endif}}" data-state='{{if $comment->tableStates()}}{$comment->tableStates()}{{endif}}'>
							<span></span>
						</span></li>
					{{endif}}
				</ul>
			</div>

css

#ipsfocus .cPost.ipsComment_highlighted:not(.ipsComment_selected):not(.ipsModerated):before, #ipsfocus .cPost.ipsComment_highlighted.ipsComment:not(.ipsComment_selected):not(.ipsModerated) .cAuthorPane_mobile, #ipsfocus .ipsComment_highlighted.ipsComment:not(.ipsComment_selected):not(.ipsModerated) .ipsComment_header