Jump to content
  • 0
Mateusz_K

Error przy konwerterze bazy

Question

Cześć, puściłem sobie ponownie upograde z wersji 3.x do 4.x . Zostałem poproszony o przekonwertowanie mojej bazy do utf-8. Odpaliłem w konsoli ten konwerter, bo mam dużą bazę. Ale na 1% dostałem błąd (załączam zdjęcie) . Coś jest, że mam ustawione kodowanie znaków na 'ucs2', ale nie mam takiego kodowania ustawionego w bazie. Wie ktoś może dlaczego wyrzuca taki błąd ? 

Screenshot_1.png

Recommended Posts

• 0

a nie da się jej odchudzić? czasami przy dużych bazach wystarczy poprosić admina hostingu, żeby zmienił w tabeli kolumny i same natebele na utf8_unicode_ci lub utf8mb4_unicode_ci

• 0

No niestety nie da rady jej odchudzić 😕 . Napisałem ticket do IPS'u i oni odpisali coś takiego

It's likely the MySQL connection client configuration. They should be able to easily correct that. 

Piszą, żeby host to zmienił. Ale do końca nie wiem o jakie połączenie im chodzi ? Zmieniłem kodowanie całej bazy na utf8, ale to nic nie dało. 

• 0

jak z konsoli odpalsza to on inaczej to robi. dlatego ja odpalam zawsze w przeglądarce. trwa to dłużej ale przynajmniej nie ma takich problemów

• 0

Ok, puściłem ten konwerter przez przeglądarke i przeszło. Powodem tamtego błędu była jedna tabela, która była niepotrzebna i ją usunałem - dzięki temu konwerter ruszył dalej bez błędu. Ale teraz jestem na etapie tego upgrade w admin/upgrade i wywaliło mi błąd

Table 'newas2.orig_ipb_core_sessions' doesn't exist 

Faktycznie, nie istnieje taka tabela, ale istnieje orig_ipb_sessions, czyli tak jakby się przeniosło bez tego core .. I inne tabele, które wcześniej miały core też się przeniosły bez core w nazwie tabeli.. Dlaczego tak się stało ? Jak teraz mogę to rozwiązać? 

Edited by Mateusz_K

• 0

Po konwersji wersji 3 dałeś zamień nazwy tabel?

Po zmianie nazw tabel jak jest aktualizacja to on sobie sam tworzy odpowiednie nazwy tabel itp. ipb_sessions to jest tabela z wersji 3 natomiast w wersji 4 jest ipb_core_sessions

• 0

Nie miałem nawet takiej możliwości, żeby zaznaczyć zamianę nazwy tabel. Po konwersji od razu przeszło do tego upgrade'u. A u mnie sytuacja wygląda tak, że w wersji 3 mam ipb_core_sessions , a po konwersji bazy do wersji 4 mam orig_ipb_sessions . 

Edited by Mateusz_K

• 0

Nie mogłeś mieć w wersji 3 takiej nazwy tabel. W wersji 3 sesje nazywały się sessions po prostu dopiero w wersji 4 nazwa została zmieniona na core_sessions. Nie mniej jednak taką tabelę można utworzyć w razie potrzeby

• 0

Chyba wiem o co może chodzić. Pamiętam, że coś trzeba było usunąć jakiś plik, żeby aktualizacja ruszyła od nowa, a nie od ostatniego zapamiętanego miejsca. Wiesz może który to plik ?

• 0

ale jak wejdziesz jeszcze raz w admin/upgrade i się zalogujesz to powinien być komunikat chcę wykonać aktualizację od nowa, kontynuuj aktualizację... ale jak coś to /uploads/logs/upgrader_data.cgi

• 0

Okazało się, że powodem tego błędu była jedna tabela, usunąłem ją i poszedł konwerter. Ale podczas tego upgrade'u wyskoczył błąd. Załączam zdjęcie. Mam taką tabelę już w bazie, więc powinno mnie puścić dalej, a cały czas wywala ten błąd. Próbowałem usuwać tę tabelę ale błąd cały czas powraca.. 

Screenshot_3.png

• 0

Otwórz sobie ten plik który jest nad błędem i znajdź dodawanie record_locked. Usuń wszystko w tej danej funkcji i zostaw tylko return true; pominie ten jeden krok i przejdzie dalej

• Like 1

• 0

Ok, dzięki, poszło dalej. Chciałem tak zrobić, ale myślałem, że nie jest to najlepsze rozwiązanie 😛 . Ale wyskoczył mi kolejny błąd 

Screenshot_4.png

• 0

Zmieniłem w tym pliku queries.json długość z 255 na 250 i aktualizacja poszła dalej. 

• Like 1

• 0

Dostałem taki błąd jeszcze : 

Wiesz może jak go wyeliminować ?

Screenshot_1.png

• 0

Z tym będzie pewnie problem, bo to tutaj tworzy zasoby dla danej bazy jako nazwa itp. na upartego możesz dodać w lang_words taki zasób, nawet jako pusty, bo później sobie uzupełnisz

• 0

No okej, ale co tam dodać ?

U mnie jest taka sytuacja, że orig_ipb to są moje oryginalne tabele po konwersji..