Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się
  • 0
dwbuh

3 szybkie pytania - IPS 4.2

Pytanie

Napisano (edytowany)

Mam kilka pytań dotyczących zmian w szablonie / samym silniku IPS, nie wiem gdzie to zmienić, szukałem ale nigdzie nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi..

Pytanie pierwsze.

Jak zmienić odstęp na normalny w edytorze tekstu? To chyba "wina" samego szablonu, ale nie jestem pewien.

1.png.455249204c8300062e3c80d5a18de874.png

Pytanie drugie.
Jak dodać zgrubienie w subforach w wgranym szablonie? Czy jest wgl. taka możliwość? Jak tak to gdzie. Piszę z góry, że <b> tekst </b> się nie sprawdza bo po wejście np. w profil użytkownika widać <b> Regulaminy forum </b> 😛

Pytanie trzecie.

W czatboxie (wersja dokładnie 2.1.4) w polu pisania wiadomości, gdy już zacznę pisać nagle staję się tekst nie widoczny. Po zastosowaniu kombinacji ctrl+a pokazuję się dopiero, oraz wysyła normalnie wiadomości. Gdzie zmienić kolor pisanego tekstu? Odziwo "Wpisz wiadomość.." na samym początku się pokazuje normalnie.

3.png.4fd368930d016c7ed832faaab017d8b1.png

2.png.33e740ce5e61f97a8bda437a1b9d9133.png

Dziękuje z góry za odpowiedzi 🙂

Edytowano przez dwbuh

4 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

• 0
13 minut temu, dwbuh napisał:

Pytanie pierwsze.

Jak zmienić odstęp na normalny w edytorze tekstu? To chyba "wina" samego szablonu, ale nie jestem pewien.

Nie, w acp -> szablony -> ustawienia edytora masz opcję zmiany czy enter ma rozpoczynać akapit, czy wstawiać nową linię

14 minut temu, dwbuh napisał:

Pytanie drugie.
Jak dodać zgrubienie w subforach w wgranym szablonie? Czy jest wgl. taka możliwość? Jak tak to gdzie. Piszę z góry, że <b> tekst </b> się nie sprawdza bo po wejście np. w profil użytkownika widać <b> Regulaminy forum </b> 😛

To ma być widoczne tylko na liście subforów? jeśli tak to musisz w szablonie ustawić odpowiednio

15 minut temu, dwbuh napisał:

Pytanie trzecie.

W czatboxie (wersja dokładnie 2.1.4) w polu pisania wiadomości, gdy już zacznę pisać nagle staję się tekst nie widoczny. Po zastosowaniu kombinacji ctrl+a pokazuję się dopiero, oraz wysyła normalnie wiadomości. Gdzie zmienić kolor pisanego tekstu? Odziwo "Wpisz wiadomość.." na samym początku się pokazuje normalnie.

Błąd w szablonie. w skinie -> css -> bimchatbox trzeba zmienić kolor tekstu na biały

• Thanks 1

• 0
14 minut temu, Spanner napisał:

Nie, w acp -> szablony -> ustawienia edytora masz opcję zmiany czy enter ma rozpoczynać akapit, czy wstawiać nową linię

Śmiga, dzięki.

14 minut temu, Spanner napisał:

To ma być widoczne tylko na liście subforów? jeśli tak to musisz w szablonie ustawić odpowiednio

Podpowiesz gdzie dokładnie szukać, nawet na przykładzie domyślnego szablonu? Byłbym wdzięczny.

15 minut temu, Spanner napisał:

Błąd w szablonie. w skinie -> css -> bimchatbox trzeba zmienić kolor tekstu na biały

Podpowiesz gdzie szukać? Podsyłam w razie czego mój plik czatbox.css

• 0
#cbInput_container input {
	color: #fff;
}

• 0
13 godzin temu, dwbuh napisał:

Podpowiesz gdzie dokładnie szukać, nawet na przykładzie domyślnego szablonu? Byłbym wdzięczny.

Na stronie główne forum?

ACP -> szablony -> dany szablon -> forums -> front -> index -> forumRow

znajdź tam:

{{if $forum->hasChildren()}}
				<ul class="ipsDataItem_subList ipsList_inline">
					{{foreach $forum->children() as $subforum}}
						<li class="{{if \IPS\forums\Topic::containerUnread( $subforum )}}ipsDataItem_unread{{endif}}">
							<a href="{$subforum->url()}">{{if \IPS\forums\Topic::containerUnread( $subforum )}}<span class='ipsItemStatus ipsItemStatus_tiny {{if !\IPS\forums\Topic::containerUnread( $subforum ) && !$subforum->redirect_on}}ipsItemStatus_read{{endif}}'><i class="fa fa-circle"></i></span>&nbsp;{{endif}}{$subforum->_title}</a>
						</li>
					{{endforeach}}
				</ul>
			{{endif}}

i sobie zmień wg. potrzeb. Albo css'em załatw

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.