Jump to content
  • 0
Mateusz_K

Problem z bazą

Question

Cześć, mam dziwny problem ze zwracaniem rekordów z bazy danych. Niedawno zrobiłem upgrade z wersji 3 do 4. W starej wersji miałem coś takiego jak ogłoszenia. W tej bazie siedziały pola np. Typ ogłoszenia, który był listą rozwijaną i zawierał takie opcje jak Kupię, Sprzedam, Zamienię . Z tym, że jak wchodziło się do dodawania ogłoszenia, to był to zwykły input, a ja chciałem mieć to jako listę rozwijaną. Więc zmieniłem typ na : Pole wyboru. Dodałem tam swoje pola do wyboru i zapisałem. Ale po tym, wywaliło tak jakby z bazy informację o typie ogłoszenia i teraz mam puste pole na forum w miejscu jaki powinien być typ ogłoszenia (zamieszczam zdjęcie). Przed tą zmianą normalnie pojawiał się tam wpis sprzedam, kupie lub zamienie, w zależnosci to trzymał w bazie. Ale jak zmieniłem na te pole wyboru, to nagle tak jakby wywaliło tę informację z bazy. Przywróciłem wszystko tak jak było wcześniej, ale dalej jest to samo. Dlaczego tak się stało ? 

Screenshot_24.png

11 answers to this question

Recommended Posts

• 0

W jaki sposób mogę sprawdzić jakie pola w bazie odpowiada za to ? Bo mam pola w bazie typu field_140 itd .. 

• 0

Faktycznie miałeś rację, wywaliło dane w tym polu. Co w takiej sytuacji ? 

• 0

teraz już nic. jak chcesz przywrócić to musisz wgrać dumpa. Jak nie potrzebujesz tych danych to możesz sobie zmienić typ na select'a i tyle.

• 0

Teraz nie potrzebuję, bo działam sobie na testowym dumpie bazy. Ale jak wgram już poprawną bazę, to istnieje jakiś sposób, żeby sobie z tym poradzić ? Bo potrzebuję, żeby było to pole typu select a nie input zwykły. A w tym przypadku niestety przenosi się to jaki input.

• 0

A w jaki sposób odnaleźć dane, które mnie interesują? Bo trochę tego jest w bazie i nie wiem w jaki sposób mogę zidentyfikować te moje pole, które chcę zmienić. 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.