Jump to content

Question

Witam. Mam u siebie na virtualnej maszynie postawione forum. Mam na FreeBSD 11.2 i386, apache24, php 7.0. Jak testuję email, zaznaczony tam na dole na PHP nie na SMTP to nie działa i odwrotnie też nie. Nie wiem czy działał od samego początku bo nie patrzałem, lecz nie było nic w acp o tym a teraz mam. To wina konfiguracji php ? czy serwera mail nie ma po prostu czy jak? bo mam błąd "

IPS\Email\Outgoing\Exception: email_test_mailfunction_disabled (0)

•  

7 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Na 99% to wina konfiguracji sewera. Coś może być źle ustawione dla sendmaila i funkcji php mail(). Ewentualnie spróbuj użyć smtp i jakiejś zewnętrznej skrzynki pocztowej

• 0
3 godziny temu, Spanner napisał:

Na 99% to wina konfiguracji sewera. Coś może być źle ustawione dla sendmaila i funkcji php mail(). Ewentualnie spróbuj użyć smtp i jakiejś zewnętrznej skrzynki pocztowej

Ja nic w sendmailu nie ustawiałem ani nie ruszałem funkcji php mail. Ja hostuję u siebie FreeBSD w domu na virtualnej maszynie, system sam stawiałem i administruje nim

• 0

no to pewnie to, nie znam się na linuxie za bardzo, ale z tego co pamiętam to po instalacji musisz sobie skonfigurować sendmaila i to jak mają być wysyłane maile z php. Tak samo jest na windowsie, że mail() nie działa standardowo i trzeba sobie jak już to skonfigurować samemu.

• Thanks 1

• 0
1 minutę temu, Spanner napisał:

no to pewnie to, nie znam się na linuxie za bardzo, ale z tego co pamiętam to po instalacji musisz sobie skonfigurować sendmaila i to jak mają być wysyłane maile z php. Tak samo jest na windowsie, że mail() nie działa standardowo i trzeba sobie jak już to skonfigurować samemu.

Czyli po prostu zainstalować i skonfigurować serwer maila ?

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.