Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się
  • 1
Mateusz_K

HTTP Error 500

Pytanie

Cześć. Mam na swojej starej wersji problem. Mianowicie, gdy kliknę w link, który zawiera komentarze, to wywala błąd HTTP Error 500. A jak kliknę w link bez komentarzy, to otwiera się pomyślnie. 

Treść błędu:

PHP Fatal error: Method user_popup does not exist in ipSeoMeta in /home/www/prod.audiostereo.pl/www/admin/sources/classes/output/publicOutput.php on line 3766

Co może być nie tak? Wcześniej miałem błąd o treści PHP Fatal error: Method user_popup does not exist in viewAvatarsHook_userInfoPane in /home/www/prod.audiostereo.pl/www/admin/sources/classes/output/publicOutput.php on line 3766

Usunąłem hooka, który odpowiadał za to, ale dalej wywala 500tke .. 

Polecane posty

• 0

Spróbuj w szablonie, który używasz utworzyć w skin_global (czyli główne szablony) taki bit:

Nazwa bitu: user_popup
Zmienne: $memberid=0, $seoName=''
Zawartość: pozostaw pustą

• Thanks 1

• 0

Witaj,
ten błąd o którym piszesz jest jeszcze w aplikacji IP.SEO.

Problem polega na tym, że kiedyś był szablon user_popup, ale w wersji 3.4.coś został on usunięty, przez co jeśli autor aplikacji nie zmienił w aplikacji tych rzeczy to się pojawia błąd

• 0

Hmm, a czy mogę w jakiś inny sposób to naprawić? Czy jestem zmuszony wyłączyć też te rozszerzenie IpSeoMeta ? 

• 0

Mógłbyś powiedzieć jak się do tego dostać? W starej wersji jestem ciemny jak nie powiem co :p. Rozumiem, że poprzez panel admina ? 

• 0

Tak w panelu admina -> zakładka wygląd (look & feel) -> szablony -> dany szablon -> edytuj HTML -> i tam dodaj bit szablonu

• 0

Dokleiłem to do testowego szablonu i nawet nie mogę wejść na główną stronę, bo wywala 500tke. 

• 0

A jak to dokładnie wygląda w panelu? nie ma możliwości, żeby po dodaniu tego była 500'tka jeśli nie masz takiego szablonu w głównych szablonach to musi to działać

• 0
Napisano (edytowany)

Ogólnie wchodzę w Style I szablony i tam dodaje nowy bit według instrukcji które podałeś

admin.jpg

Edytowano przez Mateusz_K

• 0

A pokaż jeszcze jak wygląda ten bit, który utworzyłeś. Zmienne i treść

• 0

Chłopie, jesteś wielki ! Działa. Dodałem niechcący jeden cudzysłów w $seoName i dlatego się wywalało :D. Jeszcze raz dzięki !!

Tylko jest problem, w tym testowym szablonie zadziałało, ale w domyslnym który mam na forum dalej nie działa 😞

• 0

Ciesze się, że mogłem pomóc 🙂

• 0

Problem został rozwiązany.

• 0
Napisano (edytowany)

Dodałem ten bit w testowym szablonie i zadziałało, ale dodałem to do innego szablonu i totalnie wywaliło stronę, że nawet się nie da wejść na forum na tej skórce. 

Jest błąd : PHP Parse error:  syntax error, unexpected ':' in /home/www/prod.audiostereo.pl/cache/skin_cache/cacheid_18/skin_global_other.php on line 1314

• 0

Sprawdź sobie jeszcze raz zmienne bitu. Jak będzie ok, to możesz spróbować zrobić tak, że jako treść bitu wstawiasz spację albo

i powinno zarobić

• 0

Niestety nie działa 😞 zmienne bitu są okej

• 0

to spróbuj skopiować ten plik o którym mowa i podeślij mi na pw to zerknę dokładnie w czym błąd

Ok, błąd jest w bicie szablonu: repButtons. Któryś z if'ów czy coś jest niezamknięty

• 0

Dzięki, zadziałało. Tylko mam pytanie jeszcze, czy można usuwać z tej listy głównych szablonów szablony ? 

• 0

tak, ale lepiej tego nie robić jeśli nie masz 100% pewności że dany szablon jest nieużywany. Dodatkowo usuwać można tylko szablony, które sam dodasz. Albo na usuwanie których autor dodatku pozwoli

• 0
Napisano (edytowany)

Tak, ale właśnie chcę usunąć ten szablon user_popup, bo dodałem go w innym szablonie a inne już tak jakby odziedziczyły to po nim i na tym szablonie w którym dodałem te bity ktore mi podałeś to działa, ale w tych które odziedziczyły tą wartość to już nie działa i znowu wywala 500tke ;/. A minusika nie mam żadnego przy szablonie który dodałem

• 0

może problem leży gdzie indziej?

• 0

Myślę, że nie. Bo dalej w logach wali błędem 

PHP Fatal error: Method user_popup does not exist in ipSeoMeta in /home/www/prod.audiostereo.pl/www/admin/sources/classes/output/publicOutput.php on line 3766

Tak samo jak w tamtych szablonach, a po dodaniu do tamtych szablonów tych bitów jest okej.

• 0

a nie masz przy tym bicie jakiegoś minusika albo coś, żeby usunąć? (już nie pamiętam jak było w 3.x ale chyba minusik)

• 0

Tak , powinien być minusik, a nie mam go ;/

• 0

Ten bit może być w każdym szablonie nawet w takich, które dziedziczą i musi działać

• 0

Ale właśnie nie działa. Nie mam pojęcia dlaczego w dwóch innych działa, a w innym już nie. A jak wchodzę na tym niedziałającym to wali tym błędem w logach, a jeśli wchodze z tych działających to nie rzuca błędem. 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.