Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się
  • 0
pio72

Daty na forum

Pytanie

Witam,

proszę o próbę pomocy.

Jak poniżej widać, mam jakiś problem z datami w języku polskim. Pod postami.

Jeśli ktoś dodał posta dziś, to napisane jest w języku polskim dzisiaj, jeśli wczoraj, to wczoraj.

Natomiast posty dodane wcześniej już mają datę określoną w języku angielskim, dziwne. Wcześniej tak nie było, na pewno. jak mogę to naprawić?

Uwaga, nie jest to problem serwera, już sprawdziłem.

look.png

7 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

• 0

Musisz skontaktować się z administratorem serwera i zapytać czy nie było jakieś aktualizacji serwera czy coś, bo wyleciała obsługa locali pl_PL.iso-8859-2 i że prosisz o instalację. Admini już powinni wiedzieć co i jak. Niestety tym się nie zajmuje więc nie powiem Ci jak to zainstalować dokładnie itp

• Thanks 1

• 0

Ogólnie za to odpowiada funkcja php, a ona korzysta z ustawień. Z tego co pamiętam to musisz mieć ustawiony w języku lokalizację na pl_PL.utf-8 czy tam pl_PL.iso-8859-2 aby poprawnie traktować daty

• 0

Tak to wygląda jak poniżej. Co zrobić by to naprawić? Pamiętam że wcześniej było ok.

image.thumb.png.5b3b4b717a4d70c77e3f05245ab54d85.png

• 0

No i tutaj już masz źle, bo masz January zamiast Styczeń. To oznacza, że na serwerze nie masz zainstalowanych locali pl_PL.iso-8859-2

• 0

W jaki sposób mogę to naprawić. Co trzeba doinstalować by było wszystko w PL i mniej więcej jak to zrobić?

Dziękuję. 

• 0
Napisano (edytowany)

Odpowiedź:

Cytat

Panie Piotrze, nasze serwery korzystają od zawsze z kodowania UTF-8, nie ma możliwości o doinstalowanie tego typu obsługi. Bardzo proszę o korzystanie z poprawnego kodowania, wówczas problem nie będzie występował.

Ale ja jestem święcie przekonany że wcześniej działały polskie nazwy miesięcy, na bank.

Edytowano przez pio72

• 0

No to ja już tutaj nic nie poradzę. Jedyne co możesz zrobić to dokonać konwersji forum z iso na utf i wtedy będzie działać.

Choć nie rozumiem w czym problem żeby zainstalować locale iso

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.