Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zina

konfiguracja ciasteczek

Polecane posty

Cześć,

Mam problem z ustawieniem ciasteczek dla domeny.

Obecnie wyszukiwarka nie zapamiętuje wejścia, tzn żeby wejść na domenę z zapamiętanym logowaniem muszę wpisywać www.mojadomena.pl. Chciałbym żeby nie miało to znaczenia i logowało mnie bez względu na to czy wpisuje www.mojadomena.pl czy mojadomena.pl czy http://mojadomena.pl...

Wiem, że muszę to ustawić w acp w ustawieniach ciasteczek, ale nie wiem za bardzo jak. Proszę o pomoc...

Cookie Domain

Hint: use .your-domain.com for global cookie:   ?

Cookie Name Prefix

Allows multiple boards on one host.   ?

Cookie Path

Relative path from domain to root IBF dir   ?

Edytowano przez Bazylo

jeśli chodzi o ciasteczka to ja zawsze wypełniam tylko pole cookie name prefix. W to pole wpisz jakąś unikalną w miarę nazwę np. fragment nazwy strony albo coś. Ale nie wiem czy takie coś Ci zadziała,bo przeglądarki zazwyczaj rozróżniają czy wchodzisz z www.domena czy z samego domena. dlatego lepszym rozwiązaniem może być niejako zmusze do wejścia na jeden konkretny adres. tak jak to ma miejsce na tym forum. nieważne czy wpiszesz www.forum.IPSBeyond.pl czy forum.IPSBeyond.pl adres zawsze otrzymasz ten sam. Ale sprawdź sobie czy cookie zadziałają najpierw :)

w pole Cookie Name Prefix wpisz np bazylo_ i już będzie ustawione. pozostałem pola pozostaw puste.

To działa napewno przy jednym typie domeny czyli np domena.pl nie wiem jak się sprawuje przy www.domena.pl jeśli by nie działało, to podam Ci wartość pliku .htaccess który sobie wgrasz na serwer i będzie zawsze działać

Zapisz to sobie jako plik txt, wgraj na serwer do głównego katalogu forum (tam gdzie index.php) i zmień nazwe na .htaccess

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} domena.pl
RewriteRule ^(.*)$ http://www.domena.pl/$1 [R=301,L][/code]

po tym powinno działać, jeśli dalej nie trzyma sesji to odezwij się na PW i podaj dane do acp to zobacze to

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.