• 0
cherro0125

Problem z odświeżaniem resources

Pytanie

Mam mały problem z załączaniem plików JS do mojego szablonu. Używam czystego jQuery i według rad Spannera używałem konstrukcji: 

<script src="{resource="front/charactercreate.js" location="js" app="lslife"}"></script>

Problem jest jednak taki, że wyjątkowo często gdy zmieniam ten plik .js nie są wczytywane jego zmiany. Musze albo ręcznie podać ścieżkę w atrybucie src opartą na bazowym linku przechodząc odpowiednio do katalogu /dev etc. albo tworzyć nowy plik, wklejać tam zawartość starego i zmienić nazwe pliku w podanej powyżej konstrukcji. Nie mam pojęcia co może być tu przyczyną. Na początku myślałem, że ciasteczka czy inne dane w przeglądarce. Jednak mimo użycia trybu incognito w Google Chrome (co na początku dało oczekiwany rezultat) mimo zmian pliku często mi ich nie łapie w trybie developera a o zwykłym trybie nawet nie wspomnę.

Ma ktoś jakikolwiek pomysł co może być tu nie tak? Uprzedzając pytania odnośnie zwykłego trybu, tak przebudowywałem aplikacje oraz kompilowałem pliki JavaScript. 

Zależy mi na rozwiązaniu problemu bo jest on dość uciążliwy podczas zmian po debugowaniu danego modułu. 

1 odpowiedź na to pytanie

• 0

Na czas testów możesz zastosować taką konstrukcję:

<script src="{resource="front/charactercreate.js" location="js" app="lslife"}?ver=X" type="text/javascript"></script>

i po każdej zmianie zmienić sobie X na kolejną liczbę. To sprawi że za każdym razem wymusi na przeglądarce wczytanie nowego pliku. Natomiast dla potrzeb finalnej aplikacji możesz tutaj sobie uzależnić od wersji np. aplikacji albo coś

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.