Skocz do zawartości
Urlop / Vacation Czytaj dalej... ×
  • Zarejestruj się
  • 0
cherro0125

Umieszczenie linku do bitu CSS'a w szablonie

Pytanie

Jak wygląda osadzanie zewnętrznego bitu CSS'a w szablonie? 

Przy użyciu takiej formuły niestety nie działa.

{{ $css = \IPS\Theme::i()->css( 'charactercreate.css', 'test','front');}}
<link rel='stylesheet' href='{expression="\IPS\Http\Url::external( $css )->setQueryString( 'v', \IPS\SUITE_UNIQUE_KEY )"}' media='all'>

16 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

• 1

W applications/TWOJA_APLIKACJA/dev/css/front/plik.css

i wtedy używasz kodu w aplikacji:

\IPS\Output::i()->cssFiles  = array_merge( \IPS\Output::i()->cssFiles, \IPS\Theme::i()->css( 'plik.css', 'TWOJA_APLIKACJA', 'front' ) );

możesz to dodać w metodzie init w pliku Application.php to będzie ładowany css automatycznie wszędzie w obrębie tej aplikacji

• 0

Ale co dokładnie chcesz zrobić? Jak tworzysz aplikację to css dodaje się z poziomu aplikacji, jak tworzysz skin to powinieneś swoje css'y umieścić w custom.css

• 0

Aplikacje. 

Czyli ten CSS mam dodać wewnątrz pliku modułu danej aplikacji tak? W jaki sposób?

• 0

Czy jeżeli dodałbym ten plik CSS bezpośrednio poprzez dodanie go w edytorze stylów to owa linijka powinna tak samo załadować ten plik bez problemu?

• 0

nie. edytor stylów nie ma tutaj nic do tego. jak tworzysz aplikacje to działasz w trybie dev a nie żadne edytory stylów

• 0

Mam kolejny problem. 

Otóż w trybie developerskim pięknie wszystko śmiga. Jednak bez niego mimo przebudowania aplikacji szablon nie łapie mi na normalnym trybie CSS'a. Co może być nie tak? 

• 0

a jak używasz css'ów w sensie jak zadeklarowałeś i gdzie css'y. gdzie jest plik?

• 0

Zdeklarowałem w pliku modułu takim kodem jaki wcześniej dostałem. Aplikacje przebudowałem tak aby styl CSS znajdował się też w edytorze stylów. Jednak jeśli nie przekleję zwyczajnie kodu CSS i nie wrzucę go do szablonu .phtml w znacznikach <style></style> to poza trybem developerskim nie łapie tego pliku CSS jeśli go nie wrzucę prosto do szablonu w tagi.

• 0

Sprawdź jeszcze raz, gdzie masz plik ...css, i jak wygląda ta linika, którą wkleiłem wyżej. bo jeśli wszystko masz prawidłowo to nie ma szans, żeby nie działało. Daj znać jak i gdzie masz poumieszczane to postaram się pomóc.

• 0

Linijka wygląda tak:

\IPS\Output::i()->cssFiles  = array_merge( \IPS\Output::i()->cssFiles, \IPS\Theme::i()->css( 'characterCreate.css', 'lslife', 'front' ) );

Plik CSS znajduje się w folderze aplikacji w /dev/css/front/characterCreate.css.

I w przypadku trybu developerskiego normalnie go łapie bez problemu. Po przebudowaniu aplikacji jednak mimo tego, że bit CSS znajduje się na swoim miejscu. 

https://gyazo.com/6db0a78ad4e1f52c7112c415ff255a9c

Szablon go nie łapie. 

https://gyazo.com/78f7e93d415753ccf33a40cbcc716173

Powinienem w Szablonie dodać jakąś linijkę, aby dodać ten plik CSS?

• 0

Ale w szablonie nie potrzebujesz mieć żadnego pliku css. Jak go dodajesz w ten sposób to on jest automatycznie wstawiany do head strony. Ale tutaj już widzę jedną nieścisłość. Na pierwszym screenie masz characrercreate.css a nie characterCreate.css wielkość liter ma tutaj znaczenie

• 0

A w którym miejscu w kodzie to wstawiasz?

• 0

Zaraz przed lub zaraz po pobraniu szablonu. W kontrolerze modułu.

Edytowano przez cherro0125

• 0

wklej kod, albo prześlij na PW pliki to zerknę

• 0

Problem został rozwiązany.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.