Skocz do zawartości
  • 0
pitersc

Jak dodać tło jpg jak tło forum?

Pytanie

10 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

• 1

Lepiej na body ustawiać tło, bo klasy ipsLayout_container ktoś może użyć gdzieś jeszcze i będzie kicha

• 0

Hej dzięki, już blisko tylko ja potrzebuję tło nie dla nagłówka a dla całej reszty, nagłówek już mam zrobiony :)

Obrazek nie jest tak wysoki jak wysokość forum dlatego chciałbym aby obrazek przyklejał się do samego dołu forum, a resztę na górze która brakuje wypełniał zdefiniowany kolor

Edytowano przez pitersc

• 0
Dnia 14.11.2016 o 08:22, Spanner napisał:

Lepiej na body ustawiać tło, bo klasy ipsLayout_container ktoś może użyć gdzieś jeszcze i będzie kicha

A jak to zrobić? :)

• 0

wgrywasz plik zgodnie z moim artykułem, a późnej w custom.css dajesz takie coś:

body {
    background: rgba(0, 0, 0, 0) url("{resource="plik.jpg" app="core" location="front"}") no-repeat fixed center top;
}

ale jak ma się prezentować tło to musisz sobie poszukać już w necie css'ów. w moim przykładzie jest wycentrowane na środku i pokazuje się od góry. Nie jest powielane i jest na stałe podczas przewijania strony

• 0

Super dzięki, a mam trochę inny pomysł, chcę by nagłówek był zafixowany i stały jak w Twoim przykładzie, ale chcę by również wszedł w ten pasek nagłówka, czy da się to w ogóle zrobić?

• 0

Chodzi o to, że fabryczny header ma określoną wysokość i włazi mi na obraz, wolałbym wywalić ten header tak żeby obraz był w całości od góry do dołu, może w css da się jakoś zminimalizować header do wysokości 0px?

• 0

Trochę po swojemu :) dałem tak i poszło, ale może zbyt dużo kodu na to dałem?

#ipsLayout_header header {
    padding: 5px 0 130px 0;
    margin-bottom: -125px;
    background-color: transparent;
}
body {

background: rgba(0, 0, 0, 0) url("{resource="xxx.jpg" app="core" location="front"}") no-repeat fixed center top;
}

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.