Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się
  • 0
pitersc

Jak dodać tło jpg jak tło forum?

Pytanie

Hej, jak w temacie, jest jakaś prosta opcja żeby nie wrzucać tego na sztywno w kodzie? Dzięki!

10 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

• 1

Lepiej na body ustawiać tło, bo klasy ipsLayout_container ktoś może użyć gdzieś jeszcze i będzie kicha

• 0

Hej dzięki, już blisko tylko ja potrzebuję tło nie dla nagłówka a dla całej reszty, nagłówek już mam zrobiony :)

Obrazek nie jest tak wysoki jak wysokość forum dlatego chciałbym aby obrazek przyklejał się do samego dołu forum, a resztę na górze która brakuje wypełniał zdefiniowany kolor

Edytowano przez pitersc

• 0

do .ipsLayout_container wsta obrazek?

• 0
Dnia 14.11.2016 o 08:22, Spanner napisał:

Lepiej na body ustawiać tło, bo klasy ipsLayout_container ktoś może użyć gdzieś jeszcze i będzie kicha

A jak to zrobić? :)

• 0

wgrywasz plik zgodnie z moim artykułem, a późnej w custom.css dajesz takie coś:

body {
    background: rgba(0, 0, 0, 0) url("{resource="plik.jpg" app="core" location="front"}") no-repeat fixed center top;
}

ale jak ma się prezentować tło to musisz sobie poszukać już w necie css'ów. w moim przykładzie jest wycentrowane na środku i pokazuje się od góry. Nie jest powielane i jest na stałe podczas przewijania strony

• 0

Super dzięki, a mam trochę inny pomysł, chcę by nagłówek był zafixowany i stały jak w Twoim przykładzie, ale chcę by również wszedł w ten pasek nagłówka, czy da się to w ogóle zrobić?

• 0

Chodzi o to, że fabryczny header ma określoną wysokość i włazi mi na obraz, wolałbym wywalić ten header tak żeby obraz był w całości od góry do dołu, może w css da się jakoś zminimalizować header do wysokości 0px?

• 0

Trochę po swojemu :) dałem tak i poszło, ale może zbyt dużo kodu na to dałem?

#ipsLayout_header header {
    padding: 5px 0 130px 0;
    margin-bottom: -125px;
    background-color: transparent;
}
body {

background: rgba(0, 0, 0, 0) url("{resource="xxx.jpg" app="core" location="front"}") no-repeat fixed center top;
}

• 0

Jeśli działa to ok :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.