Skocz do zawartości

cherro0125

Użytkownicy
 • Zawartość

  67
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Statystyki sprzedającego

 • 0
 • 0
 • 0

Reputacja

0 Neutral

O cherro0125

 • Ranga
  Powoli zdobywa wiedzę

Informacje o forum

 • Wersja Forum
  IPS Community Suite 4.1.x

Ostatnio na profilu byli

246 wyświetleń profilu
 1. Dodawanie własnej kategorii do wyszukiwarki

  Które parametry i funkcje w tym pliku implementującym interface \IPS\Content\Searchable są wymagane? Lekko pogubiłem się czytając ten kod na przykładzie Topic'ów.
 2. Dodawanie własnej kategorii do wyszukiwarki

  Powinno być to automatycznie zawarte przy każdej tworzonej aplikacji podczas generowania jej struktury? Jeżeli nie to wystarczy, że skopiuje jeden z plików z tego folderu z np. aplikacji core i pozmieniam wedle uznania? Oczywiście cały czas mam na myśli wyszukiwarkę po stronie frontu nie tą w ACP.
 3. Sprawdzanie uprawnień przez checkAcpPermission

  Tylko pytanie co.
 4. W jaki sposób najprościej jest dodać do wyszukiwarki swoją kategorie, która wyszukiwała by w zależności od wpisanej treści dane z tabel? Wymaga to tworzenia widoku tak jak w większości przypadków? W które miejsce w kodzie modułu wyszukiwarki powinienem ingerować, aby dodać tam swoją część?
 5. Sprawdzanie uprawnień przez checkAcpPermission

  $appKey = is_string( $app ) ? $app : $app->directory; if ( array_key_exists( $appKey, $restrictions['applications'] ) ) { if ( $module === NULL ) { return TRUE; } else { $moduleKey = ( $module === NULL or is_string( $module ) ) ? $module : $module->key; if ( in_array( $moduleKey, $restrictions['applications'][ $appKey ] ) ) { if ( $key === NULL ) { return TRUE; } elseif ( isset( $restrictions['items'][ $appKey ][ $moduleKey ] ) and in_array( $key, $restrictions['items'][ $appKey ][ $moduleKey ] ) ) { return TRUE; } } } } Mam coś takiego więc raczej wygląda wszystko okay. Dziwne czasem jest to, że mimo zakomentowania linijek ze sprawdzaniem tych restrykcji to dalej nie ma dostępu do modułu gdy użytkownik nie ma ich obu ustawionych.
 6. Sprawdzanie uprawnień przez checkAcpPermission

  { "charactertest": { "charactertest": { "charactertest_manage": "charactertest_manage" } }, "testtest": { "testtest": { "testtest_manage": "testtest_manage" } }, "characteracp": { "editcharacter": { "editcharacter_manage": "editcharacter_manage" }, "items": { "items_manage": "items_manage" }, "interiors": { "interiors_manage": "interiors_manage" } }, "groupscp": { "create": { "create_manage": "create_manage" } }, "changes": { "changes": { "changes_manage": "changes_manage" }, "changeList": { "changeList_manage": "changeList_manage" } }, "adminpanel": { "supp": { "supp_manage": "supp_manage", "supp_admin_manage": "supp_admin_manage" }, "cmpanel": { "cmpanel_manage": "cmpanel_manage" } } }
 7. Sprawdzanie uprawnień przez checkAcpPermission

  Tak wyglądają te restrykcje dodane na moduł : https://gyazo.com/8df80ac73036f52bf565cba9aed7521b 1 uprawnienie odpowiada za wyświetlanie modułu i listowanie tego jako pozycji w menu. Je sprawdzam tu : public function execute() { \IPS\Dispatcher::i()->checkAcpPermission( 'supp_manage' ); parent::execute(); } Zaś to drugie odpowiada w tym przypadku za odświeżanie : public function suppRefresh() { \IPS\Dispatcher::i()->checkAcpPermission( 'supp_admin_manage' ); foreach(\IPS\Db::i()->select('member_id','core_members',array("member_group_id=?",\IPS\Settings::i()->supporter_gid)) as $suppID) { if( \IPS\Db::i()->select( '*','admins',array("accountID=?",$suppID) )->count() == 0 ) { \IPS\Db::i()->insert('admins', array( 'accountID' => $suppID, 'rank' => 1, 'level' => 0, 'perms' => json_encode(array()) )); } } \IPS\Output::i()->redirect( \IPS\Http\Url::internal("app=lslife&module=adminpanel&controller=supp"), 'Test!!!' ); } I w momencie kiedy nie są ustawione oba te uprawnienia wyskakuje taki oto błąd: https://gyazo.com/63c3f9a70ad785b975bfb3074a7db2fa
 8. Sprawdzanie uprawnień przez checkAcpPermission

  W głównej funkcji mam sprawdzenie restrykcji dodanej przy utworzeniu kontrolera pod ACP. Dodałem restrykcje, która miała odpowiadać za opcje zarządzania tj. usuwanie, edycja itp. oraz sprawdzałem ją w dodanej funkcji która nie ma prawa się wykonać po zwyczajnym wejściu do modułu. Problem jest taki, że nawet jak zakomentuje linijkę ze sprawdzeniem restrykcji to do modułu dalej nie ma dostępu jeśli użytkownik nie ma ustawionych obu restrykcji lub do momentu aż nie usunę tej dodatkowej restrykcji.
 9. Bardzo możliwe. Jest gdzieś spis informujący jaka wersja tego edytora jest używana w konkretnej wersji IPS?
 10. Coś na tej zasadzie. Lub na zasadzie po prostu uprawnień nadawanych grupie lub bezpośrednio użytkownikowi.
 11. Jak to dokładnie działa? Mam restrykcje odpowiedzialną za dostęp do wyświetlania czegoś w ACP oraz kolejną odnośnie jednej z funkcji modułu. Problem polega na tym, że gdy zabiorę w uprawnieniach tą sprawdzaną w osobnej funkcji to wyskakuje błąd, że nie mam dostępu do tego modułu. Restrykcje główną sprawdzam w funkcji execute() zaś tą drugą w osobnej, która nie powinna się nawet wykonać przy zwykłym wyświetlaniu. Czy problemem może tutaj być hiperłącze w szablonie, które kieruje do wywołania tej funkcji?
 12. Mam na myśli ogólną zmiane avatara na inne zdjecie przypisane do danej grupy.
 13. Czy istnieje jakiś sposób na zmianę avatara użytkownika w zależności od jego głównej grupy?
 14. Hmmm. Albo robię coś źle albo nie wiem. Ale po dodaniu wtyczki żaden przycisk się nie tworzy. Wręcz wywala błąd przy ew. próbie przebudowy aplikacji core.
×

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.