Jump to content

Gangst3r

Members
 • Content Count

  182
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Gangst3r

 1. A jak przekonwertować Latin2 do UTF-8? Wystarczy wykonać zapytanie w MySQL i uruchomić? Baza nie jest duża bo waży około 250MB, ale nie wiem jakie polecenie byłoby najlepszym rozwiązaniem.
 2. Witaj Spanner Nie chcę odkopywać tematu, ale ostatnio postanowiłem odświeżyć forum i portal, a wraz z nim nie działające wtyczki. Jak wiadomo piszą c w tym temacie mam pytanie jak wygląda sprawa z tą aplikacją Widziałem, że wyszła aktualizacja, a moja subskrypcja już dawno się zakończyła. Niesteyy nie chcę pobierać w ciemno aplikacji, która może nie działać. W związku z tym postanowiłem napisać tę wiadomość przed zdecydowaniem się na zakup i odnowienie licencji. Jeśli jest choć cień szansy na wznowienie prac nad tą wtyczką to zaręczam, że służę pomocą (wersja na IPB4 w moim przypadku nie wchodzi w grę, bo najnowsza wersja tego skryptu jest do bani. Pozdrawiam
 3. Witam mm pytanie czy coś zmieniło się w temacie tej aplikacji? :P
 4. Szkoda, czyli zostanie usunięcie tej aplikacji z forum :( Zapowiadało się tak dobrze...
 5. U mnie wszystko działa bez błędnie. Korzystam z wersji 1.0.3.1 i mam jeden problem. Ne odświeża mi żadnych danych. Cały czas pokazuje mi 4 użytkowników online, a w statystykach bez zmian te same osoby i te same punkty. To wisi już od dobrego roku i nic się nie zmieniło. Piszę dopiero teraz bo wcześniej nie miałbym jak się skupić na tej wtyczce :) Czy wersja 1.04 naprawi ten problem? Ponieważ nie chcę inwestować ponownie w aplikację, która nie odświeża danych :P Po za tym wtyczka jest świetna, ładna, czytelna i prosta w obsłudze.
 6. I o to chodziło, żeby można było wyłączyć avka globalnie każdemu użytkownikowi :D Ale zawsze jak to zwykle do globalnych opcji przydaje się opcja wyboru grup , którym można umożliwić taki wybór, to odnosi się też do kilku innych opcji tej aplikacji :D Po za tym jesteśmy na dobrej drodze :D
 7. Ten błąd pojawił się jak w ACP chciałem zmienić grupę użytkownikowi na inną. Fatal error: Call to a member function getClass() on a non-object in/home/xboxarca/domains/xboxarcade.pl/public_html/forum/admin/applications_addon/other/sdleaderboards/extensions/admin/member_form.php on line 137 A ten natomiast, gdy chciałem użytkownikowi ustawić wymyślony gamertag w zakładce (SD) Xbox Live Leaderboards Catchable fatal error: Argument 1 passed to class_taskmanager::__construct() must be an instance of ipsRegistry, null given, called in /home/xboxarca/domains/xboxarcade.pl/public_html/forum/admin/applications_addon/other/sdleaderboards/extensions/admin/member_form.php on line 123 and defined in/home/xboxarca/domains/xboxarcade.pl/public_html/forum/admin/sources/classes/class_taskmanager.php on line 68 Czego efektem jest brak możliwości jakichkolwiek zmian w ACP - Użytkownicy do momentu wyłączenia/odinstalowania aplikacji :)
 8. Ok poprzedni problem ze statusami w tabeli top graczy rozwiązałem. Po prostu w bicie css sdleaderboards na samym końcu brakowało kodu: .ipsBadge_gold { background: #FFD700; } .ipsBadge_silver { background: #C0C0C0; } .achievements { padding: 15px; }
 9. Zauważyłem błąd z którym póki co nie umiem sobie poradzić. Chodzi o to, że na wszystkich jasnych szablonach nie mam podświetlenia statusu konta Gold/Silver. Na jednym z ciemnych szablonów jest to widoczne, ale n pozostałych jasnych już nie. Chodzi głównie o ten pasek Badge. Druga sprawa to odświeżanie listy znajomych. U mnie od początku jest ta sama wartość i ci sami znajomi kryjący się pod ikonką aktywności (logo Xbox). Nawet odświeżanie nic nie daje (dostępne w najnowszej wersji)
 10. Rozwiązałem problem z portalem i forum :) Już ustawiłem .htaccess tak aby odpalał portal na starcie a foum działało pod adresem forum.xboxarcade.pl To wrzuciłem do root i odpala się portal: <IfModule mod_rewrite.c> RewriteEngine On RewriteBase /portal/ RewriteRule ^index\.php$ - [L] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d RewriteRule . /portal/index.php [L] </IfModule> Teraz tylko szukam rozwiązania jak zmienić stare linki na forum, mam dwie opcje, albo edytować bazę danych i wszystkie linki poprawić na te z przedrostkiem forum.xboxarcade.pl, albo użyć modułu RewriteRule na adresy xboxarcade.pl/topic xboxarcade.pl/forum xboxarcade.pl/user :) No na jakiś czas to zostanie, choć indeksowanie Google działa dosyć szybko i po ok miesiącu już są nowe adresy :) Ale nie wiem co miałeś na myśli pisząc GWT :)
 11. Ok, ale to nie działa na serwerze Apache z DA... Ponieważ w DA nie ma możliwości ustawienia i przypisania subdomeny do katalogu. Druga sprawa w Apache nie da się tego zrobić inaczej niż przez jego plik konfiguracyjny .htaccess . Więc jedynym wyjściem suzkanie hostingu z cPanelem, który oferuje taką możliwość ;)
 12. Aktualnie wszystko działa na przepisywaniu linków w pliku .htaccess ponieważ samo przekierowanie na folder nie mogę wykonać poprzez DirectAdmina jedynie na domenę. Moduł przypisywania użyłem następujący: RewriteEngine On RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?xboxarcade\.pl [NC] RewriteRule (.*) http://forum.xboxarcade.pl/$1 [R=301,L] Redirect 303 /forum/images http://forum.xboxarcade.pl/ Jednak teraz rodzi się pytanie co z portalem skoro chce go umieścić w root i podpiąć pod główną domenę, czyli xboxarcade.pl? Co teraz zrobić, aby podpiąć portal pod główną domenę tak aby nie utracić linków forum a przy tym nie przekierowywało z głównej domeny na forumową?
 13. JUuż utworzyłem wcześniej folder forum i wieczorkiem przeniosę pliki do tego katalogu, bo już subdomene z przekierowaniem zrobiłem w DA :) Co do tego kopiowania na pulpit i potem kopiowania przez ftp to czysty bezsens, albo najlepiej przenieść przy użyciu kilenta ftp do odpowiedniego folderu, albo za pomocą DirectAdmin. 2x razy szybciej i mniej bezsensownej zabawy z kopiowaniem :) Wieczorem sprawdzę jak to będzie działać :)
 14. Robię przekierowania, zmieniam adresy, ale gdzieś popełniał głupi błąd ponieważ dostaje error 310 zbyt wiele przekierowań ;) Zaznacza, że forum jest w root i wolałbym żeby tak zostało, ale nic nie stoi na przeszkodzie przenieść je do folderu forum i potem odświeżyć linki ;) Ponieważ najbardziej zależy mi na starych linkach podawanych gdzieś na forum do tematów, postów itp. Jak to robiłem wcześniej: - utworzyłem subdomenę, forum.xboxarcade.pl - zmieniłem adresy w ACP - następnie zmieniłem adres w global_config.php poprzez edytora FlashFXP - wykonałem przekierowanie z http://xboxarcade.pl/ na http://forum.xboxarcade.pl/ z użyciem typu przekierowania 302 - na koniec próba odświeżenia Efekt tego jest taki, że adres owszem się zmienił, ale jak cokolwiek chce otworzyć to dostaję error 310
 15. Hehe, faktycznie :E no ale wiadomo że chodziło o forum.xboxarcade.pl :D
 16. Dzięki panowie za odpowiedzi. Faktycznie to najlepsze rozwiązanie bo nie tracę starych linków, ponieważ wszystko leci na przekierowanie :P Dzięki panowie wieczorkiem jak zmniejszy się ruch zacznę nad tym działać :) Nie spodziewałem się tylu pomocnych odpowiedzi :) Chyba zrobię tak: - utworzę subdomenę forum.xboxarcade.pl - forum zostawię bez zmian w root - wordpress wrzucę do folderu portal w efekcie chcę jedynie uzyskać porządek na hostingu oraz mieć portal pod główną domeną a forum pod subdomeną forum.nazwa.pl :P
 17. Witam mam pytanie, bo chce to załatwić szybko i sprawnie, dlatego piszę tutaj. Zamierzam uruchomić portal pod główną domeną czyli http://xboxarcade.pl i przenieść forum do folderu /forum oraz zmienić jego domenę na forum.xboxarcade.pl. Portal działałby na wordpressie, który umieszczony zostałby w root. Jak szybko wykonać te działania bez utraty danych i linków, które były wcześniej udostępniane na forum.
 18. Nie patrzyłem na to spolszczenie które dodałeś wczoraj zaraz przetestuję i sprawdzę ;) Testowałem. Nadal uważam, że moje zmiany lepsze ;) Więc zostaję przy swoim tłumaczeniu ;)
 19. No proszę Cię bez jaj, wszystko tak porozrzucane, że trzeba sporo się naklikać, żeby wszystko postawiać do tej aplikacji. Powinno być wszystko w kupie a tam to jako dodatek jak skrót do funkcji aplikacji... W tym, że jako admin nie mogę edytować mu GT... Więc innymi słowy nie mam kontroli nad użytkownikami. Więc mogą podpiąć sobie bile jakie konto a ja nie mogę na to nic poradzić. Moim zdaniem prócz ustawień grup powinna się pod nimi znaleźć opcja grup, które mogą zarządzać danymi użytkownika w tej aplikacji (zmiany, edycje, odświeżanie, usuwanie, itp.) Spolszczenie gotowe - załącznik. Proszę o rozpatrzenie dodaję je w załączniku (tłumaczone przez opcję w ACP). sdleaderboards_language_pack.xml.gz
 20. Czego brakuje nadal w aplikacji: - Brak ustawienia grup, które mogą korzystać z modyfikacji... - brak możliwości edycji Gamertaga użytkownikowi (zmiana, usuwanie, edytowanie) Te opcje umożliwiają usuwanie niepożądanych użytkowników z możliwości korzystania z tej aplikacji. U mnie zarejestrował się bot dodał sobie GT z XBL i nie moge go w żaden sposób zablokować, ani wykluczyć z możliwości korzystania z modyfikacji... Te funkcje muszą znaleźć się w kolejnej wersji :)
 21. To wszystko co piszesz brzmi bardzo ciekawie i zachęcająco ;) Spodziewam się dzięki temu większej popularności tej aplikacji :) Tak Myślę, że napis wystarczy "Pokaż listę osiągnięć" lub "Wyświetl osiągnięcia" No coś to szwankuje i nie działa poprawnie, Nie wyświetlają się się wszystkie gry, a;e to pikuś przy tym jak wejdzie się w daną pozycję i pokazuje ten sam wynik, punkty i osiągnięcia dla dwóch różnych graczy... Trzeba poprawić to w jakiś sposób ;)
 22. No to pozostanie kwestia poprawienia spolszczenia na bardziej przyjazne użytkownikom sieci Xbox Live (myślę, że do piątku uda się je wykonać) ;)
 23. Jeśli chodzi o tą ikonkę z powiadomieniami o znajomych online to już sobie poradziłem. Przyczyna: nie włączony hook, oraz dostosowanie go do custom skina, żeby wyświetlał się poprawnie ;)
 24. Wszystko mam włączone. Od momentu instalacji wersji 1.0.2 nic nie zmieniałem w ustawieniach i wszystko było włączone. Patrzyłem poprzez menu aplikacje do tego moda oraz przez ustawienia IPB, wszystko jest włączone. Co do kodu to nic nie usuwałem, więc skąd pomysł, że mógłbym usunąć jakiś "zaczep" z hooka ;) Zainstalowałem modyfikacje jak każdy zwykły użytkownik i nie działa tak jak powinno... Sam bym do tego doszedł co i gdzie leży wina, ale to nie na tym polega, żeby samemu rozwiązywać problemy związane z aplikacją, ponieważ ta powinna działać poprawnie zaraz po instalacji, a niestety tak nie jest. Dlatego metodą prób i błędów trzeba będzie powoli eliminować te niedociągnięcia ;)
 25. Nie widać jej na żadnym szablonie... Odświeżałem cache itp, nic to nie dało. No to nic czekam na poprawę, a co do nowej wersji to radzę się nie spieszyć, bo mam kilka uwag i błędów, które należy poprawić, przed wprowadzeniem nowej wersji o raz jedna denerwująca rzecz, którą zostawię na sam koniec ;) Aplikacja i dodatki: - poprawienie importowania gier i znajomych (czasem wywala error, dopiero po którymś odświeżeniu jest w porządku - poprawa spolszczenia Statystyki Xbox live Łącznie graczy: 6 Łącznie gier: 29 Złotych użytkowników: 1 Srebrnych użytkowników: 0 Złotych użytkowników, Srebrnych użytkowników zamienić na Z kontem Gold, Z kontem Silver to o wiele lepiej brzmi w tym odniesieniu do subskrypcji konta użytkownika - błędne wyświetlanie informacji użytkownika na temat gry i poprawa spolszczenia (użytkownicy grający "w" Mafia II) dodatkowo wyświetla się za każdym razem tylko dwa nicki, mimo, że ja w daną pozycję nie grałem lub w daną pozycję grało więcej, niż dwie osoby. - poprawa nawigacji aplikacji Profil użytkownika: - większa liczba gier w profilu użytkownika - więcej informacji pod grami (liczba zdobytych osiągnięć użytkownika w danej grze), po kliknięciu w pozycję dobrze by było zobaczyć także listę osiągnięć (chyba, że z tego serwera, które są ściągane dane nie ma takiej listy i możliwości wykonania tego) - poprawa spolszczenia: [nazwa_użytkownika] znajomi, np. Gangst3r PL znajomi, Gangst3r PL gry. Lepiej to zamienić na - Znajomi użytkownika Gangst3r PL, Gry w które grał Gangst3r PL. Coś w ten deseń. Reszta zmian to czysta plastyka, czyli najlepiej to menu boczne, gdzie mamy: Menu Lista gracza Lista gier Moi znajomi Zamienić na to podobne z bocznych zakładek profilu, gdzie znajdują się opcje takie jak: Przegląd Status Reputacja Znajomi Tematy Posty My Shouts Xbox Live Wybacz mi to wytykanie błędów, ale chcę pomóc w udoskonaleniu tej aplikacji i dobrze rozumiem, że choć łatwo mi się pisze to sporo z tych zmian wymaga sporego nakładu pracy, aby napisać w odpowiedni sposób kod ;) Pozdrawiam, Gangst3r
×
×
 • Create New...

Important Information

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.