Skocz do zawartości

Centrum IP.Board

Zaloguj się, aby obserwować  
 • wpisy
  44
 • komentarzy
  0
 • wyświetleń
  57298

Moderowanie w IP.Board 4 - część 2 - Kolejka do zatwierdzenia

Spanner

1162 wyświetleń

Efek­tywne mode­ro­wa­nie jest istotną czę­ścią spo­łecz­no­ści inter­ne­to­wych. Forum, wpisy na blo­gach oraz wia­do­mo­ści pomię­dzy użyt­kow­ni­kami są bar­dzo atrak­cyjne dla spa­me­rów. Apli­ka­cje IPS od zawsze były naj­lep­sze w swo­jej kla­sie, jeśli cho­dzi o cechy mode­ro­wa­nia wraz z funk­cjami takimi jak cho­ciażby usługa spamu, któ­rych w ogóle nie ma w innych apli­ka­cjach. W tym wpi­sie przed­sta­wię w takim razie nowe funk­cje, które się znajdą w wer­sji 4 wła­ści­wie już nie IP.Board, tylko ogól­nie nazwa­nego pakietu IPS Com­mu­nity Suite 4.0.

Czasami treść przed wyświetleniem musi być zatwierdzona. Może się to zdarzyć gdy:

 • Zatwierdzanie jest włączone dla danego użytkownika (np. w wyniku działań moderacyjnych).
 • Zatwierdzanie jest włączone dla grupy (np. przed potwierdzeniem rejestracji przez użytkownika).
 • Zatwierdzanie jest włączone dla forum/kategorii itp.

Obecnie jeśli treść wymaga zatwierdzenia, wyświetlana jest odznaka obok tematu/forum aby ostrzec moderatorów. Chociaż działa to dobrze ma pewne wady: trzeba klikać po forum, aby zauważyć ten znacznik, a jeśli dany dział nie jest przez nas odwiedzany, to mamy marne szanse na zauważenie takiego odznaczenia.

Od wersji 4.0 programiści postanowili to poprawić i postawili sobie dwa główne cele:

 • Treść z całego pakietu powinna zostać wyciągnięta do jednego miejsca dla moderatorów, dzięki temu będą oni mogli zlokalizować treść do zatwierdzenia.
 • Moderator powinien móc wykonać szybko działania na treści.

Stworzony został zatem nowy obszar w panelu moderatora nazwany Kolejka do zatwierdzenia

Podczas wizyty w kolejce do zatwierdzenia widzisz wszystkie treści tematy/posty/komentarze i wszystko inne co oczekuje na zatwierdzenie:

blogentry-108264-0-91389400-1392752999.png

Jak widać strona pokazuje jasno kto napisał daną treść i co to jest za treść. Możesz kliknąć w znaczek po prawej stronie (na screenie powyżej miejsce opisane jako: "File Com­ment"), aby przejść bezpośrednio do tej treści.

Na górze można zobaczyć trzy jasne akcje: Zatwierdź, Pomiń i Usuń. Kliknięcie któregokolwiek przycisku sprawi, że zostaniemy przeniesieni do następnej oczekującej treści. Dzięki temu moderator może przejść przez kolejkę bardzo szybko i bez wysiłku.

Klikając na nazwę autora można go ostrzec, oznaczyć jako spammera lub wysłać mu wiadomość. Wszystko oczywiście bez konieczności opuszczania strony:

blogentry-108264-0-45286500-1392753100.png

A kiedy cała treść zostanie zatwierdzona możemy cieszyć się pustą stroną kolejki do zatwierdzenia:

blogentry-108264-0-74721900-1392753220.png

Jako przypadkowa funkcjonalność - przedtem gdy użytkownik dodał treść, która musiała zostać zatwierdzona otrzymywał komunikat mówiący o tym, ale nie mógł on zobaczyć tej treści. Doprowadzało to czasem do zamieszania, gdy użytkownik nie dostawał potwierdzenia wysłania jego treści. W IP.Board 4.0 użytkownik będzie widział swoją treść, która oczekuje na zatwierdzenie:

blogentry-108264-0-80633400-1392752949.png0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

×

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.